| Nelucojoc a întrebat:

Ce record de masturbari zilnice ati avut si cum v-a afectat asta pozitiv sau negativ?

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Ideea ca te imbolnavesti de la onanie este delir sever.

8 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Nu recomand sa iti fortezi corpul sa elibereze atatea vitamine zilnic, asta daca nu vrei sa fii un zombie fara energie sau vlaga, plus ca eliminand prin aceasta metoda nu stimulezi corpul sa produca mai mult ca in cazul unei partide de sex.

| Nelucojoc explică (pentru MarianWLF):

Ce sunt vitaminele?

| MarianWLF a răspuns (pentru Nelucojoc):

Sperma nu contine doar spermatozoizi si atat, doar 10%, in rest contie si acid citric, calciu, vitamina C, creatina(care este vitala pentru nivelul de energie in organism), vitamina b12, magneziu, si lista e lunga, ideea e, facand asta zilnic, de mai multe ori pe zi, dezvolti lipsa de vitamine in organism, asa te imbolnavesti mai usor, dezvolti oboseala cronica, si daca nu ai nici o alimentatie sanatoasa care sa inlocuiasca acele vitamine pierdute, nu o sa mai ai energie sa iti duci ziua la capat, cum ajungi acasa te arunci in pat, si eventual continui sa te masturbezi fiind deja o adictie.

| Nelucojoc explică (pentru MarianWLF):

Salut, cam vag inteleg, nu inteleg ce sunt vitaminele... e un concept foarte vehiculat, si daca il uzitezi, ar fi indicat sa il explici, adica ce sunt vitaminele/?

| relian a răspuns (pentru Nelucojoc):

Ce sunt vitaminele? Simplu spus sunt substante chimice pe care organismul le foloseste pentru a produce ceva ce el are nevoie.

E un fel de hrana, asa cum tu maninci ceva, acea mincare este descompusa in substante simple, care apoi se combina sau is combinate de cineva mai departe, pentru a produce altceva, ce tu ai nevoie.

Exemplu bei sprit laughing ala este vin cu sifon, ai combinat, bei si te simti minunat laughing
Sau bei un scotch cu gheata, alta combinatie care te face sa te simti bine.

Alte exemple mai spune si tu.

Uite un exemplu.Vitamina B2, asta e numnele asa scurt, ajuta sa se fromeze noi celule si sa metabolizezi mincarea, sa transformi mincarea in energie.

In general ele is folosite pentru a forma celule, pentru a forma ADN, ca substante de vindecare, au foarte multe roluri.

| Nelucojoc explică (pentru relian):

Vitamină s.f. (biochim., farm.) Nume generic dat unor compuși organici, cu structură complexă, relativ stabili, a căror sinteză organismul nu o poate face

https://www.reginamaria.ro/......-si-excese

esti un expert

| doctorandus a răspuns (pentru MarianWLF):

Ideea ca te imbolnavesti de la onanie este delir sever.

| relian a răspuns:

Asta da, fiecare cu cel doare laughing pune si cauta o fatuca, sau mergi la fetite, o sa te simti mult mai bine, decat sa te masturbezi laughing

| ALM2000RO a răspuns:

Niciodată nu m-am masturba.t zilnic.
Pe vremuri dădeam laba la 2-3 zile (bineînțeles doar odată pe zi), acum am ajuns să dau doar la 7-10 zile odată (de vreo 2 ani am această frecvență).
Nu m-a afectat, adică nu am pierdut atâtea vitamine încât să ajung fără vlagă, fără energie și fără chef de nimic.
Dar per ansamblu mi-a afectat încrederea în sine, și iată-mă acum virgin la 23 de ani și fără nicio iubită. crying
Dar lucrurile astea vreau să le schimb și să-mi fac și eu relație happy