| GogosikaInfuriata a întrebat:

Ce retete mai deosebite de facut salata de fructe stiti? tongue ceva mai deosebit daca se poate. Si pentru o cina romantica ce sugerati? Multumesc! astept muuulte opinii big hug :*:*

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Pentru salata de fructe eu folosesc cat mai multe fructe diferite. De cu vara pun in congelator(in caserole micute):capsuni, cirese, visine, struguri fara samburi, afine, fragute, zmeura; pe langa toate acestea pun fructe de sezon: portocale, banane, mere, pere, mango; apoi pun unul sau doua compoturi de fructe exotice:ananas si cocteil de fructe tropicale (se gasesc in comert), pun stafide si nuca se cocos, cate o data pun daca am si o gutuie rasa, storc o portocala si un grapfruit, torn un paharel de coniac si servesc cu frisca. Ingredientele le tai marunt, un pic mai mari ca la salata de boef. Ziua mea de nastere este iarna si salata mea de fructe este desertul preferat de catre invitatii mei, adulti sau copii.
Cu cina romantica...am uitat cum e! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://floridecires7.blogspot.com/2008/11/salata-de-fructe-exotice.html

uite aici gasesti o reteta de salata foooarte buna dupa parerea mea si este roamntica deoarece fructele sunt unele exotice ( si poti adauga la reteta in plus si fructul pasiuni daca-l gasesti este un afrodisiac perfect :)) ) sa imi spui daca ai incercat reteta :) si sunt curioasa cum a decurs cina cu iubitu. :* >:D< succes