| ArnoldAnime a întrebat:

Ce sa fac dacă îi urasc pe toți oamenii?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inveti sa-i iubesti pe oameni, ca nu poti trai singur.
renunti la prostiile care-ti ocupa timpul acum si-ti dau ganduri negative, incercand sa te schimbi si sa vezi ca lumea-i frumoasa si fericita, cand alegi sa fii pozitiv.

| sierra1 a răspuns:

Variantă: caută o insulă pustie

| Simpatic a răspuns:

Sa apelezi la un medic, si in urma unui tratament s-ar putea sa vezi ca nu ii vei mai uri chiar pe toti ci doar pe unii!
la fel de bine cum unii ma urasc pe mine aici doar pentru ca dau raspunsuri! nu ma cunosc, dar totusi ma desconsidera in alienarea lor intelectuala!
nu putem noi schimba lumeawinking
dar putem sa ne schimbam pe noi, sau sa incercam sa ne schimbam, asta daca vrem! daca nu vrem acest lucru atunci ramanem asa cum suntem, daca te simti bine asa nu e nicio problema!

acum sper sa nu ma urasti pentru ca ti-am scris acest raspuns.

| EestiSodalane a răspuns:

Sa-ti rezolvi problemele pe care le ai cu tine insuti si cu viata ta. Motivul pentru care urasti oamenii e pentru ca iti urasti viata. Lucreaza la asta.