| z0r3Ns3n a întrebat:

Ce sa mai intamplat in Siria... Mai e razboi in continuare? Ce mari puteri intervin acolo?
Pentru ce se bat acolo?

5 răspunsuri:
| M1hai a răspuns:

Din cate stiu tot se mai lupta acolo. Marile puteri ce isi arata muschii sunt Turcia si Rusia. Rusia si Turcia alimenteaza cu arme, Rusia este impotriva manifestantilor... pentru ca exista mari rezerve de petrol si doresc acest lucru.

| anonim_4396 a răspuns (pentru M1hai):

Şi SUA?! Ei ce naiba fac? Excluzând faptul că luptă pentru "menţinerea păcii"? laughing

| M1hai a răspuns (pentru anonim_4396):

Tot pentru petrol happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru M1hai):

Aşa. Să-ţi fie ruşine că ai uitat să-i menţionezi! laughing

| M1hai a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing asa este laughing