| RosaliaOriginala a întrebat:

Ce se intampla daca beau cereale cu lapte si mananc ochiuri prajite la ora aceasta? Sunt disperat si dau funda

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cate porcari scriu uni pe internet, bei cereale cu lapte =se folosesc rapid ca energie, ochiurile prajite, proteinele jumatate sunt pastrate ca energie, uleiul se depune rapid, fierbe ouale nu le praji, nu iti scade nimic rata ta metabolica, in principiu avem nevoie de 2000 de calorii ca baieti si femeile 1700 de calori, nu le consumi slabesti, simplu

| Violleta2022 a răspuns:

Se depun si te ingrasi.

| RosaliaOriginala explică (pentru Violleta2022):

E posibil sa ma ingras daca la 17 ani am doar 45 kilograme?

| Violleta2022 a răspuns (pentru RosaliaOriginala):

Da, te poti ingrasa cu conditia sa mananci 2500-3000 calorii pe zi, zi de zi nu doar o masa noaptea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde de ce ai mai mâncat toată ziua, sau dacă este unica masă a zilei.

| LPCTSTR a răspuns:

Corpul va incerca sa digere, insa metabolismul iti incetineste si te ingrasi.

| RosaliaOriginala explică (pentru LPCTSTR):

Crezi ca o sa ma ingras? Am inaltime 1.62 si doar 45 kilograme

| LPCTSTR a răspuns (pentru RosaliaOriginala):

Informatia e disponibila pe internet, asta daca nu astepti sa treci printr-a 11-a la lectiile functiei de nutritie de la anatomie.
Dar de ingrasat, daca vine vorba de obisnuinte, pe termen lung te ingrasi.

| RAY a răspuns (pentru RosaliaOriginala):

Nu te ingrasi ca consumi noaptea, conteaza totalitatea caloriilor in 24 de ore si baga culturism si proteina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mai bine fara oua, doar cereale și lapte. Ziua in schimb poți mânca pe lângă cereale și lapte și ouă, noaptea nu e chiar atât de ok. Poți una din ele, dar nu ambele. Sa ai pofta!