| alexx102428 a întrebat:

Ce se intampla daca mi am pierdut carnetul de note la liceu? Se mai pot recupera toate notele la toate materiile de cand am inceput liceul de cand am inceput clasa A IX A? Sau care este soluția care exista in acest caz?

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Cumperi alt carnet de note de la librarie si il trimiti la avizat la scoala in care inveti.
Carnetul e pur consultativ, pentru evidenta notelor tale catre parinti sau chiar pentru tine.

| Lioana a răspuns:

Notele tale sunt trecute în cataloage. Carnetul e doar pentru informarea parintilor, nu folosește la nimic altceva. Nu de acolo ți se iau mediile când e nevoie. Nu e un act oficial. E doar o copie, de cele mai multe ori incompletă, pentru că mulți profesori nu trec notele in carnet. Cere alt carnet și stai liniștit că nu vei avea nevoie de informațiile din carnetul pierdut.