| dendendenis a întrebat:

Ce se intampla daca nu mergi la referendum?
P.S.:Astia din PDL tot spun,, NU mergrti la referendum,,.
De ce tot spun asta?

11 răspunsuri:
| andrei a răspuns:

Pentru a se lua in seama acest referendum trebuie sa mearga in jur de 9 mil de romani sa voteza, adica 50+1 din populatie. Si daca se aduna 8.999.999 de romani referendumul se anuleaza si Basescu revine la Cotroceni.

| frida0purple a răspuns:

Ca sa fie valid referendumul (luat in considerare) trebuie sa se prezinte la vot 50% din populatie +1. Daca nu se prezinta atatia, nu este valid si ramane tot T.Basescu. Daca este insa valid, iar daca cele mai multe voturi sunt NU, va ramane tot el pana la terminarea mandatului; insa daca majoritatea voturilor va fi DA, se vor organiza alegeri.

| eurynomus a răspuns:

Pt ca sa nu aiba cvorum referenumul si sa ramana in functie betivanul ala de base care a taiat pensii salarii as somaj si pana si de la copii a luat nemernicul. Sper sa fie demis si sa junga pe viata in puscarie

| AndyLavy a răspuns:

Ca-s prosti... da-i dq laughing Se pot face multe smecherii cu voturile absentiilor, crede-ma,. asa ca indiferent de votul tau cel mai bine ar fi samergi. si nu uita, ca pentru ca rfr, sa fie valabil, si sa poata continua, trebuie sa mearga 50% din romana plus 1. deci votul tau conteaza. asa ca eu te sfatuiesc sa te duci!

| jhonsmyth a răspuns:

Nu se poate intampla absolut nimic, in orice stat membru UE nu exista sanctiune impotriva neprezentarii la vot, si in explicatia NU mergeti la referendum o gasesti cel mai bine pe MEDIAFAX.RO succes si sper ca ti-am fost de ajutorhappy

| Quanah a răspuns:

Am varsta necesara, da' nu ma duc. Ma...[da]... pe referendumul lor :). http://legea-junglei.ro/

| soby47 a răspuns (pentru Quanah):

Ce basist jalnic esti big grin De data asta nu mai merge cu "Ma...[da]... pe referendumul lor happy" sau " nu ma intereseaza politica " acum se va vadea cati din romani s-au trezit si cati au ramas adormiti, iar din cate se pare tu face parte din a 2 categorie. big grin

| Quanah a răspuns (pentru soby47):

Inca sunt treaza :*. Nimeni nu poate spune ce este bine pentru popor. Daca vroiam sa-l demitem, faceam ceva. Nu veneau parlitii aia happy

| soby47 a răspuns (pentru Quanah):

Care pariliti de referi la Ponta? ( Chiar daca dispretuiesc PSD-ul ) afla ca pana acum ei au luat cele mai bune decizii pentru retresarea economiei. Dar na ma rog ce sa vorbesti cu o persoana adormita care se crede si treaza.

| Quanah a răspuns (pentru soby47):

Iar persoana aceea ce sa vorbeasca cu cineva care incurca "te" cu "de" : )).

| AmaliaM a răspuns:

Pentru ca din PDL face parte Basescu. happy
Mergi linistit, eu daca as avea varsta necesara sigur m-as duce.