| tataye68222 a întrebat:

Ce se intampla daca un elev în semestrul 1 avea media la biologie 10 și în 2 media 3? Rămâne corigent?

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Promovezi, chiar și cu media 3! Vei avea media 6, 50.

Dar semestrul se va încheia abia in vară. Vei avea o medie mult mai mare pe al doilea semestru. Nu stiu cum ai ajuns tu la concluzia că vei incheia cu 3, dacă ești elev(ă) de nota 10 la biologie. În fine...
Success!

| elemonis a răspuns:

Buna.
Pentru a nu avea corigente in vara, la fiecare materie in parte trebuie sa ai media dintre cele 2 semestre de minim 5.
Numarul maxim de corigente in vara este de 2. Ce este peste 2 este repetentie.