| SasaSasa2000 a întrebat:

Ce se poate întâmpla cu exactitate dacă refuz să plătesc o Factură (de exemplu) de la Vodafone?
Mă bagă la închisoare?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In termen de 6 luni nu se intampla nimic, dupa care esti executat silit si ti se iau banii din contul bancar.

| SasaSasa2000 explică (pentru Violleta2022):

Răspunsul tău îmi pare cel mai logic.

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Probabil o sa se stabileasca o datorie de plata foarte mare in cele din urma, urmand cu incetarea furnizarii de servicii.
Dar probabil scrie in contract ce se poate intampla big grin
Nu se poate ajunge la inchisoare.

| Dismally a răspuns:

Inchisoare nu dar e posibil sa iti vanda lucruri din casa daca se ajunge la proces si executare.

| Dariaa90 a răspuns:

laughing după o perioada cei de la Vodafone transmit datele unei firme de colectare, care te vor contacta și va trebuie sa achiți, poate chiar mai mult. Dacă vei refuza și atunci treaba urca și mai sus. Deci, concluzia, mai bine achita acum.

| Alunicu a răspuns:

Da, te baga in celula cu Robert Calu, cred ca stii de unde vine numele.