| GoguDeFer a întrebat:

Ce se poate intampla cu un om daca inima ii bate cu mai mult de 192 batai pe minut? Azi de dimineata am baut o cafea si am facut 10 flotari (greu) si am facut vechiul test cu punerea cronometrului pana la 10 secunde si numararea batailor, rezultatul inmultit cu 6 si am avut 192bpm, mi-am dat seama atunci ca facand 10 flotari era ca efortul de a bea o cana cu apa, mentionez ca tremuram din tot corpul DECI, ce s-ar intampla daca inima unui om AR PUTEA bate cu 300bpm? am putea sa vedem lucrurile mai incet, sa fim mai rapizi, etc? DAU FundaVOT

Răspuns Câştigător
| Teo29 a răspuns:

In primul rand nu mai fa efort, nu mai bea cafea pana nu iti faci un consult cardiologic complet unde ii zici medicului aceste lucruri si il rogi sa iti faca si un test de efort sau sa te trimita undeva sa il faci.

Ce zici tu mai sus este aproape de un stop cardiac, deci ceva probleme majore de sanatate s-ar putea sa fie.

Nu amana vizita la medic ( cauta unul bun la privat )

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ar trebui sa mergi la un medic.

| SilentRain a răspuns:

Ajungi mai devrem la morga, asta se intampla

| Hammurabi a răspuns:

Gogule, cu experiențe de genul ăsta, e posibil, nu să devi mai rapid ci să te încetinești definitiv, dacă înțelegi ce vreau să spun.
La o rată a pulsului de 200 bpm ești la un pas de un stop cardio-respirator și ai toate șansele să-ți cânte Nirvana și să te întâlnești cu Kurt Cobain.