| JustMe2099 a întrebat:

Ce se poate întâmpla daca nu vreau sa preiau o comandă livrată prin curier Cargus, razgandindu-ma în privința ei?

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Poti pur si simplu sa nu-i raspunzi curierului la telefon sau la usa. Dupa mai multe incercari, se va lasa pagubas. Daca nu vrei asa, atunci vorbeste cu el si refuza coletul. Este dreptul tau. Nu are ce sa zica. Singurul lucru pe care-l vei pati este, probabil, ca cei de la firma de la care ai comandat produsul/produsele, te vor trece pe o "lista neagra".

| LePotato a răspuns:

Adica ce se poate intampla?

Nu se intampla nimic.
Suni la ei si le spui ca vrei sa anulezi comanda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde peste cine dai, poti sa te iei la cearta cu nenea sau sa fie totul ok. Cel mai bine suni la firma sau la curier si spui ca nu mai vrei comanda. Ori nu mai raspunzi la usa dar o sa insiste si e enervant. laughing

| JustMe2099 explică:

Ma refer atunci când o sa ajungă curierul cu coletul și eu refuz să-l iau.