| Duutsie a întrebat:

Ce semne ar putea da un baiat cand place o fata? Vreau cat mai multe raspunsuri va rog, incerc sa ajut o prietena. happy Multumesc

5 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Observi asta din reacţiile sale, prin modul in care se comporta cu u faţă de restul fetelor.
Daca se comporta mai special, daca face măcar "mici sacrificii" pentru tine e clar ca ţine la tinee.
Un exemplu e sa-l rogi dacă poate sa te însoţească nu ştiu unde, aşa îl poţi cunoaşte mai bine sa mai vb cu el si să-i arati cine esti tu de fapt.
Mici sacrificii adică daca-l rogi ceva si vezi ca te ajută, studiaza-i şi modul in care te-a ajutat si îţi vei da perfect seama daca ţine la tine sau nu.
Studiaza atent modul in care îţi raspunde si expresiile feţei

| Rockart a răspuns:

Sunt multe semne dar depinde de fiecare personalitate în parte.
De exemplu: se poate comporta frumos cu tine, să îţi de-a atenţie în mod deosebit, să te ajute şi atunci când nu îi ceri ajutorul, să îţi zâmbească (probabil fără să îşi de-a seama), să te privească atunci când nu eşti atentă la el. etc.
Sau poate să te ignore, să-ţi vorbească urât, să te chinuie.

Fiecare îşi exprimă sentimentele într-un anumit fel.

| Criss003 a răspuns:

Fi atenta la limbajul sau corporal. Daca te place, vei observa ca se va intoarce foarte rar cu spatele la tine, deseori se va apleca spre tine si se va uita la tine foarte mult. Daca isi relaxeaza umerii cand este langa tine inseamna ca est romantic si ii pasa de ce ai de spus. Daca isi directioneaza umerii si pelvisul spre tine, cand sta jos, atunci sigur simte ceva pentru tine.
Observa contactul vizual. Daca te place iti va evita repede privirea, in caz ca este rusinos, sau va incerca sa stabileasca si sa tina contactul vizual, chiar sa se strambe la tine. Asta poate fi incomod ca nu il placi. Daca simti ca ati mentinut contactul vizual putin mai mult decat ar fi fost normal sau ca s-a uitat repede in alta parte, atunci sigur exista ceva. Cand este prin preajma ta si spune sau face ceva comic la care toti rad, ochii lui te vor cauta scurt sa vada daca si tu razi.
Asculta ce are de spus. Daca te place, si este emotionat, probabil va incepe sa vrobeasca despre sine. De multe ori, barbatii simt nevoia sa impresioneze, mai ales daca vorbesti despre un alt tip de fata cu el.
Fi atenta la atingeri. Isi poate pune mana pe umarul tau cand rade si nu isi va muta piciorul daca se intampla sa se atinga.
Observa cum se comporta cu alte fete si vezi daca pe tine te trateaza diferit. Unii baieti flirteaza cu alte fete pentru ati atrage atentia. Le ofera o sansa sa iti vada reactia si ii ajuta sa isi dea seama daca ii placi sau nu. Iti poti da seama daca flirteaza pentru a te face geloasa atunci cand isi gaseste timp sa sa uite scurt si la tine. Un alt semn este daca odata ce ai plecat el inceteaza flirtul cu cealalta fata.
Observa daca este interesat in lucrurile si activitatile care iti plac. De exemplu, daca tie un anumit gen de muzica de care este si el interesat, iti poate sugera artisti si melodii. Un alt exemplu, daca iti place sportul, te poate provoca sa joci importriva lui, ca iti demonstreze ca este bun la o activitate care va place amandorora si sa aiba ocazia sa iti faca complimente.
Verifica semne de emotie. Ras emotionat, palme transpirate, respriatii profunde sau posibil privitul in alta directie rapid atunci cand observi ca se uita la tine, toate acestea sunt semene ca este emotionat, se simte atras de tine si vrea sa faca o impresie buna.
Fi atenta la prietenii lui. Daca ei stiu ca el te place atunci pot incepe sa faca glume cand esti langa el, sau pot chiar incerca sa afle daca tu il placi. studiaza-le reactia la prezenta ta - zambesc? se uita in alta parte? au o expresie care spune ca stiu ceva ce tu nu stii?
Nu-l ignora daca chiar pare interesat de tine.
Vezi daca te imita sau iti mimeaza gesturile si reactiile. Daca da, atunci probabil te place.
Fi atenta la cicalire. Daca un baiat te cicaleste mult, este posibil sa te placa. Daca nu face acelasi lucru cu alte fete, atunci foarte probabil te place.
Daca te loveste in joaca, asta poate insemna ca te place. Un baiat te poate lovi dar este doar flirt, probabil vrea doar sa te vada zambind. Poti gasi asta enervat daca nu il placi, dar daca il placi este bine sa il lovesti inapoi.
Accepta complimentele care ti le face. Daca iti aranjezi parul sau machiajul doferit intr-o zi, iar baiatul observa, este un semn bun ca te place. Multi tipi nu vor observa, si daca o vor face, nu vor zice nimic. Orice de genul "Arati bine azi", "Imi place bluza ta", sau chiar "Ti-ai facut coafura diferit azi? Iti sta bine", toate sunt indicii ca ar putea fi interesat.
Vezi daca observa "lucruri masculine" la tine. Exemplu: daca simte aftershave-ul tatalui tau cand va imbratisati. El poate spune "Porti aftershave?". Asta arata ca este gelos si se gandeste la alti tipi.

Sfaturi Daca il place si esti sigura pe tine invita-l in oras.
Testul ceasului. Ca sa vezi daca un tip te place, arunca-ti privirea abrupt la ceas, apoi inpoi la el. Daca ti-a urmarit privirea la ceas si acum se uita la tine inseamna ca fost suprins deoarece se uita foarte atent la tine.
Daca ii este foarte usor sa vorbeasca despre alte fete, probabil ca nu este interesat. Ori asta, ori incearca sa te faca geloasa ceea ce inseamna ca te place dar nu prea spune lucruri bune despre personalitatea lui.
Daca fosta lui te uraste, exisa un motiv.
Daca ai un "program" de pranz diferit fata de el, incearca sa mergi in "vizita" la niste prieteni si treci pe langa el ca sa stie ca esti acolo. Daca vine sa se aseze langa tine, sau te surprinde furisandu-se, vorbeste cu el. Mai tarziu intreaba-ti prietenii daca vine de obicei sa stea cu ei. Daca nu, sigur te place si vroia o scuza sa stea langa tine.
Testul creionului. Daca ai un creion, rupe-l "accidental" si roaga-l sa ti-l ascuta. Daca zice Da, poate fi interesat de tine. Daca zice Nu, atunci poate este doar timid.
Uite o metoda sa il inviti in oras fara sa-l intrebi! Poti ruga un prieten sa se duca la el, sa-l priveasca lung, si sa zica: "Tu si (adauga numele tau aici) ar trebui sa iesiti in oras". El poate raspunde cu un gest care arata ca se gandeste la idee, sau poate refuza sugestia spunand prietenului daca te place sau nu.
Returneaza favoarea! Daca iti face cu ochiul, lasa-l sa stie ca ti-ai dat seama zambind, razand etc.
Daca il vezi mergand in spatele tau pe hol, continua sa mergi in fata lui pretinzand ca nu sti ca este acolo. Daca te place, el poate sa incerce sa te ajunga din urma si sa zica "Buna".
Observa cum se comporta printre prieteni. Vezi daca se comporta la fel si cu tine.
Lasa timp relatiei voastre sa creasca si in timp vor aparea sentimente profunde.

Atentie Daca te uiti la el insistent, el se poate uita inapoi doar ca sa vada la ce te holbezi.
Tine minte ca daca iti place de cineva, ii poti interpreta gresit semnalele.
Fi atenta la tipii subtili. Daca iti da de inteles ca ar vrea sa iesiti intr-o intalnire, fi sigura ca totul e clar. Poate fi incomod cand unul dintre voi crede ca sunteti intr-o intalnire si celalalt nu.
Unii tipi pot zice ca te plac fara sa fie sinceri. In acest caz poate vrea sa vada cat de departe vrea sa ajunga cu tine sau vrea material de lauda.
Nu-ti pune prietenii sa il intrebe direct daca te place. Poate se intimideaza si nu v-a spune adevarul.
Daca nu se uita in ochii tai cand vorbeste cu tine ci mai mult focalizeaza pe corpul tau, ai grija!

| Duutsie explică:

Uneori se intampla sa o ignore, sa nu-i raspunda pe mess, cand ea il intreaba de vorba sau ii propune o plimbare, sau ceva de genul, nu vrea sa accepte. Deci si acestea ar putea fi semne? Ophealic multumesc de raspuns, si tinand cont de ce spui, cand a fost ziua ei (foarte recent) s-au intalnit mai multi prin oras si el a venit la ea zambind si a pupat-o urandu-i la multi ani. Si acesta sa fie un semn?

| Rockart a răspuns (pentru Duutsie):

Da. Scuze, acum am văzut răspunsul tău. Poate fi un semn.