| stef1290 a întrebat:

Ce simtiti cand faceti o operatie! Eu trebuie sa ma operez de parafimoza, stie cineva daca o sa am dureri mari dupa operatie?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care s-a ajuns in situatia de a se fi produs PARAFIMOZA si retragerea preputiului la locul sau normal, adica peste gland, NU poate fi realizata rapid, in timp scurt, (urmatoarele 30 - 60 de minute), numai in acel caz devine necesara interventia chirurgicala. Nu este o operatie dureroasa fiindca se face sub anestezie. Sanatate!

| stef1290 explică (pentru corbulalbrosu):

Operatia si recuperarea dor?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru stef1290):

In timpul interventiei chirurgicale theoretic NU se simte nici-o durere. Doar dupa ce efectul anestezierii dispare, este posibil/s-ar putea sa apara un anumit discomfort sau poate chiar un pic de durere insa slaba si de scurta durata. Totul se poate rezolva prin folosirea unor analgezice. Multa sanatate!

| stef1290 explică (pentru corbulalbrosu):

Tu ai trecut prin așa ceva!?

10 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Se face anestezie si nu simti mai nimic.

| Lioana a răspuns:

In cazul unei operații te adoarme și nu simți absolut nimic.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Vei avea ceva dureri dar vei lua calmenate sunt anumite emotii inainte de operatie.

| stef1290 explică (pentru MihaiNicu23):

Simt ceva cand imi face operatia? cat de mari sunt durerile si cat dureaza recuperarea!?

| MihaiNicu23 a răspuns (pentru stef1290):

NU ca vei vei anesteziat macar local durerilie pot dura cateva zile recuperare 1-3 saptamani.

| stef1290 explică (pentru MihaiNicu23):

Adica ma adoarme de tot cand imi face operatia! doare tare in primele zile dupa operatie!?

| AFR81 a răspuns (pentru stef1290):

Ba frate, tie ti-a raspuns aici un specialist si tu il intrebi fix pe ala care raspunde in bataie de joc la 10000 de intrebari pe zi, fara sa aiba nicio cunostinta despre nimic. Super happy