| TheBestLife a întrebat:

Ce trebuie sa contina o alimentatie sanatoasa?

Răspuns Câştigător
| Lamaitzza a răspuns:

Pai aproape toate alimentele au proteine. mai putin painea alba care nu prea are nimic necesar pentru corpul nostru. Oricum cateva alimente care contin multe proteine ar fi pestele,fructele de mare, fructe, legume, carne macra de vita, carne de pui fara piele, lactate la greu.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Lamaitzza):

De cand contin fructele multe proteine? rolling on the floor

4 răspunsuri:
| Lamaitzza a răspuns:

Orice in cantitatile moderate. In special fructe si legume.

| TheBestLife explică (pentru Lamaitzza):

In ce alimente se contin proteine? Multumesc!

| Cosmin86 a răspuns (pentru TheBestLife):

O cantitate semnificativa gasesti in : carne, branza, oua. Restul au o cantitate nesemnificativa.