| minavis44 a întrebat:

Ce trebuie sa fac pentru a invata extrem de bine la mate?

3 răspunsuri:
| ionutzul31 a răspuns:

Sa ai vointa extrem de bunawinking

| DrunkenRat a răspuns:

Trebuie sa ai ctaegoric o baza, pe care probabil ai pierdut-o pentru ca altfel nu te intrebai ce trebuie sa faci pentru a invata mai bine. happy Dupa ce faci o mica-mare recapitulare la ceea ce crezi ca este util, ajunge sa fii atenta la ore si sa-ti faci temele (corect).

| LoverholicRobotronic a răspuns:

In primul rand trebuie sa vrei.In al doilea rand trebuie sa o iei incet...calm si sa te gandesti ca poti sa o faci(spun asta pentru ca si eu am avut destule probleme la matebig grin)Pentru a putea pricepe ceva destul de bine la mate este important exercitiul; incearca sa faci cateva exercitii de baza la fiecare capitol(chiar daca ti se par inutile, crede-ma NU sunt)Sper ca te ajuta big grin