| CreaţaWsz a întrebat:

Am si eu o nedumerire. Dupa ce termin postnatalu pot sa-mi dau demisia de la locul de munca la care am fost? Daca da, cum trebuie sa procedez? Daca nu, ce pot face?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună
Printr-o cerere scrisă, pe tine te-a interesat să iei banii pe concediu, la muncă mai puțin?
Pa, pa.

| CreaţaWsz explică (pentru Legiuitoarea):

Nu e vorba de banii pe concediu. Era vorba de indemnizatia pentru crestere a copilului. Si nu banii ma intereseaza dar in acesti 2 ani in care am fost in postnatal firma a decazut rau si nu-mi mai pot intretine familia cu banii pe care mi dau ei, de aceea vreau sa-mi dau demisia si sa-mi gasesc alt loc de munca.

| neutrino a răspuns:

Da, se poate printr-o demisie clasica, simpla.