| AndreaDanci a întrebat:

Ce va ajuta sa lucrati mai eficient, sa faceti in 4 ore munca pe care o faceti in 8 ore (daca e posibil in timpul vostru de muca)? Daca ati avea 2-3 ore de stat degeaba la munca ce ati face in acel timp?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sunt mai eficient daca lucrez 2-6 ore pe zi, decat daca imi impun sa incep de dimineata, si sa stau 8-10 ore. Calitatea e mult mai buna atunci cand lucrez 4 ore, ma plictisesc si las pe a doua zi, decat atunci cand stau 8 ore in scarba, in ideea de "a nu pierde ziua".
Degeaba nu prea imi place sa stau, iau pauze cand vad ecran albastru, cu gandul ca voi sta 30 de minute sau o ora, iar in 3 minute imi vine o idee si ma intorc la munca.
Daca as fi angajat, iar 2-3 ore nu as avea treaba... M-as plimba prin firma, as cauta subiecte de palavrageala cu colegii, sau as manca. Cam asta faceam in situatiile alea (ma ingrasam si vorbeam de toate).

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

White noise + cold turkey app. Ce fac și acum, când nu mă pot concentra, mă duc să mă plimb, citesc câteva pagini dintr-o carte sau beau un ceai negru.

| AndreaDanci explică:

Tipul vostru de munca*