| Pnin a întrebat:

Ce va determina sa rupeți o prietenie? Ce defecte?

8 răspunsuri:
| GraniniCuPiersica a răspuns:

De ce îți trebuie prieteni?

| Dekle a răspuns:

Pur și simplu nu ii mai suporți, incepi sa vezi o mulțime de defecte...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Falsitatea și perversitatea, dacă persoana e ipocrita, și foarte orgolioasa (deși nu e cazul) în ochii mei se numește pseudo- prieten = fake friend.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Defecte? Toti avem asa zisele "defecte".

Sa nu se confunde cu lipsa de puncte comune sau lipsa de intelegere. Nu defecte...

Cat despre ruperea unei prietenii... nu cred ca am tratat niciodata acest lucru ca pe ceva asa de serios.
Adica... pe bune? Trebuie sa ii dam in scris cuiva ca nu mai suntem prieteni? Sau o declaratie speciala? happy

Daca nu vrei sa mai vorbesti cu cineva ca pana acum, nu mai vorbesti. Daca vrei si ai mevoie de ceva sau ai o intrebare, vorbesti si il intrebi.

Seara buna in continuare ^_^

| mgtow a răspuns:

Tradarea, dezinteresul, minciuna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

Faptul că aș constata că acel prieten ar fi doar un profitor, doar pe interes și nu îi pasă cu adevărat de mine sau de cum o duc, ii pasă doar de propria persoană.
Falsitatea, ipocrizia, perversitatea, minciuna, trădarea, bârfa.

| FreddieM a răspuns:

Ca sa nu mai vorbesti pe veci cu un prieten, trebuie sa se intampla ceva foarte grav, de neiertat. Dar de obicei, ne suportam reciproc defectele. Daca nu esti in masura sa faci asta, nu te poti numi,, prieten''. Si daca te mai si afisezi asa,, pretentios' ' fug toti de tine ca dracu de tamaie.
Cheers

| ShaOfHatred a răspuns:

De obicei minciuna.