| unknow a întrebat:

Asta e pentru baieti...si fete

1. ce fel de defecte ai accepta la o fata/la un baiat [fie ele fizice sau morale]?
2. te`ar determina O GRAMADA de calitati sa-i scuzi defectele?

3 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

1 nu imi place cand un b e mai scund ca mine. in rest daca imi place de el imi place asa cum e cand iti place de cineva il vezi perfect.
2. da. pentru ca si eu am defecte si toti avem

| liz23 a răspuns:

Eu zic ca depinde de ce fel de persoana iti doresti langa tine.Trebuie sa constientizezi ca atat calitatile cat si defectele fac parte din oricare dintre noi.Cand iubesti,primesti totul la pachet. Tine de tine daca accepti sau nu, daca sunt parti din persoana respectiva care te fac fericit/a compensand pentru ceea ce nu iti place. Poti trece foarte multe cu vederea, chiar daca acum poate spui ca nu ai sa o faci.

| Gaby119711 a răspuns:

1as accepta aproape orice defect atat timp cat tipa nu are fata mutilata sau nu e o snoaba, laudaroasa, nesimtita cam atat si 2depinde de defecte daca ar fi defecte mici cred ca da