| HUAWEHUAWE a întrebat:

Ce va face sa credeti ca exista SUFLET daca nu-l vedeti?

7 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Problema ideii de "suflet" nu e ca "nu-l vezi", ci ca nu exista niciun indiciu, de orice natura, cum ca ar exista asa ceva.
In alta ordine de idei, sufletul, orice inseamna pentru unii si altii, e mic copil fata de alte traznai in care se crede...

| Hammurabi a răspuns:

Ce m-ar face să cred că ai minte și că gîndești?
Nu se vede. rolling on the floor

| J0B0MAT a răspuns:

Ăăă, gen eu în totalitate și toate persoanele și lucrurile care există pe lumea asta?

| Seba2013 a răspuns:

Eu il vad. Pot sa vad figura ta interioara. Undeva trebuie sa se aseze si bucuria si fericirea, nu crezi? Unde este bucuria si fericirea? Se pot insufla? Eu pot. Insa problema este unde se aseaza. Avem in noi acea casa? Sa nu imi spui ca tu nu ai o figura interioara si nu vrei sa o exteriorizezi. Nu vrei sa o transmití copiilor tai? Ai vrea sa nu cunoasca acest chip interior? Nu crezi ca atunci cand vei muri o sa se tina minte nu doar aparenta ta ci si persoana ta?

| Theo94 a răspuns:

Tu crezi ca exista?

| Hammurabi a răspuns (pentru Theo94):

Habar n-am, nu pot nici să afirm nici să neg categoric.
Dar ținând cont de toate scrierile despre spiritism & conexe, s-ar putea să fie un sâmbure de adevăr pe undeva...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am suflet de laptop.