| anonim_4396 a întrebat:

Ce variante exista cand imi este rusine cu numele meu?

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sa nu iti mai fie rusine, sau sa gasesti un alt nume... prin care persoanele pot sa ti se adreseze.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Tata e chinez stabilit aici dupa revolutie era student in anii 90' la o facultate de aici numele lui era Wong Fei Zong.

De ce sa iti fie rusine asa te-au botezat si gata. E exact cum ai pune un nume la un catel (Spike) sau la un cal (Ceezar).

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Am unu in bloc numele lui e Ceapa Ion Costica iar vecinii il striga "Salut domnu Ceapa" asa e numele lui.
Copii in Romania sunt prosti pentru ca ei gasesc amuzant absolut orice ciudatenie inclusiv un nume asa ca nu-i baga in seama.
Tu la copilul tau poti sa ii pui alt nume sunt o gramada dar numele de familie ramane pentru generatii intregi stra-bunic, bunic, tata, fiu, nepot, stra-nepot si asa mai departe 7-9 generatii.