| anonim_4396 a întrebat:

Ce ziceți de un adevăr și provocare pe TPU? happy Așa ca de Sărbători, să destindem atmosfera. happy

Răspuns Câştigător
| J0B0MAT a răspuns:

Provocare!
Te provoc să îmi dai funda.

81 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ești pe valul literar pufulete laughing) dar și pe cel judecătoresc laughing)

Fă-te și tu scriitor sau judecător, ai stofă. laughing

Ești divină pufulete, doar tu poți scoate lumea din starea aia de negură, pe unde o sta la vânătoare domnul Dracula? laughing Și el face atmosferă. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ti s-a sters ACEEA INTREBARE?!
( eu am crezut ca ai sters-o tu!)
( ma refer, la aceea prima interactiune, daca iti amintesti :), interactiune legata si de primul mesaj privat... intrebarea cu oferirea ajutorului :)... :) )

Cat despre nume & poza profil - le poti schimba AICI :
https://www.tpu.ro/setarile-contului-meu/
Mai multe, aflii Aici:

https://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

Cam suspicios TPU ăsta?

Precum utilizatorii lui :))
( doar nu s-a face de rusine :) ), nu?!
:))

Miss Patricia... suspiciunile asupra ta inca nu s-au diminuat cat de putin!
( in special, ACUM! :) caci stim ca iubesti poezia! :) )

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Imi place sa scriu poezii! :X
Din pacate nu mai am niciuna salvata pe hartie, le-am aruncat in valurile uitarii, dar pot oricand compune iar!

Cat despre romane... VREAU SA SCRIU UNUL, INAINTE DE A DISPAREA SI EU DE PE LUMEA ASTA, CA ORICE ALT MURITOR DE RAND!
MACAR UNUL!
E, de altfel unul dintre my goals in life!
Sau, macar un fanfic! :) - Ai citit vreodata asa ceva?!
Ca sa-ti faci o idee...
( nu prea buna :))

https://www.tpu.ro/......i-doar-la/

https://www.tpu.ro/......doar-la_1/

Am inceput sa scriu un roman prin clasa a 10-a, in vacanta ( plot & personaje proprii ), dar am renuntat cand am ajuns la a 16 a pagina de caiet studentesc! :)

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ori so fi înfructat d - l Dracula bine de tot de Craciunul asta ( asa ca s-a retras in tihna sa nu-i perturbe nimeni... bucuria happy ), ORI, a dat D- l Dracula peste vreo Vampirita de asta mai sado- maso, ce nu lasa biciul din mana pana nu e complet satisfacutalaughing, asa ca d- l Dracula o fi ascuns printr-un cotlon, ( al sicriului ), zicandu-si rugaciunile, sa vina mai repede ziualaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

O fi secatuit rau! D - l Draculalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am o provocare pentru viata, o provoc sa ma lase in pace sa fiu fericit!

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Și tu ești rozalia aia

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Asta-i cea mai buna Teorie! ( Teorie a Conspiratiei! laughing

Ai dreptate, Sherlock! laughing
TOATE!, SUNTEM - ROSALIA! laughing
( nu degeaba ne intelegem asa bine, mai ales cand vrem sa-i venim unui "bărbățel" de hac, sau ne certam " ca fetele " aici, prin intrebari laughing

Ai merita FUNDA! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cum să arunci poezii, măi pufulete?! :○
Sunt aur, poeziile, fără ele am fi doar un robot într-o viață bine pusă la punct. Poezia ne înalță spiritul și mai ales în secolul 21, poezia chiar ne mai amintește din când în când că mai avem și spirit/suflet, nu doar trup. happy

Așa că scrie mereu, dragă pufulete happy

Comparativ cu mine, care aș scrie doar chestii siropoase/triste sau mai nou m-au prins și pe mine cele în stilul rap, eu nu aș reuși să scriu așa amuzant ca tine, ai un stil funny care te face aparte, lumea cred că chiar caută amuzamentul, în viața asta ș-așa nedreaptă și tristă. laughing)

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar care spun eu

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Vă obsedează miss Rosalia asta laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pufulete, am scăpat eu, te-au luat pe tine acum la suspectat laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Știi că acum domnul Dracul sughiță de la cât îl pomenim laughing) și a venit între timp și noaptea deci păzea că vine să ne atace laughing

Unde este Miss Violeta să moară de existența păsărilor ăstora nocturne? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De fapt, contrar tuturor asteptarilor, poeziile mele sunt tot, destul de... triste, melancolice, filozofice ( realismul e cel care ma prinde cel mai bine - atat ca curent literar cat si ca GANDIRE!, desii " mai plutesc" si eu uneori happy ), apoi poeziile " siropoase ", de dragoste, abia apoi amuzamentul.
De exemplu, demult, intr-o zi mi s-a facut o pofta enorma de corn cu ciocolata ( 7 days laughing ), mama mea urma sa faca cumparaturile, dar, pentru ca si data trecuta imi luase, a spus PAS! happy ( eu facusem lista si o citise happy )
" Nu o sa iti iau de data asta! "
Eu: " Dar mami...

Stau putin pe ganduri, si imi vine ideea de a scrie o poezie... despre cornuri cu ciocolata laughing

Nu imi mai aduc aminte exact cum a sunat poezia, dar cornurile cu ciocolata au fost savuroase! - mi-au fost cumparate 7! happy laughing, si acum ne aducem aminte de aceea poezie, mama mea isi aduce aminte, de fiecare data cand pomenim despre cornurile cu ciocolata! laughing

Toate " creatiile mele literare " contin REALISM, deci, tristete... ( inclusiv acel roman ar fi fost construit, la fel... ), doar intamplarile mele zilnice, nu neg, unele sunt extrem de amuzante laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Realitatea are si ea doza ei de umor zilnic happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Adica? happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da, eu recunosc! :)

Doar ca nu obsedeaza, ci intereseaza?!
E la fel ca un miraj cu apa intr-o zi caniculara prin desert.

https://www.tpu.ro/......-nickname/

:x

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sa vad acum ce argumente aduc eu?!
happy laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da' poate ( in mintea lui RAY, sigur! :) ) - toate suntem Rosalia! :))

https://www.google.com/......ps?/search
:))

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu am sa ma costumez dupa miezul noptii in Craciunita :)

Craciunita - Vampirita! >:)

Nu stiu daca va fi cel mai bun sange, caci prefer sangele nevinovat >:)
:))

https://www.tpu.ro/......un-barbat/

https://www.tpu.ro/......elasi-sat/

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu mai lungi chat-ul cu userul respectiv.
Are o minte de copil de grupa mică.
Nu-i mai răspunde și eventual dă-i ignore.
E o pierdere de timp să dai replici unei individe care la 27 de ani cât pretinde că are, se comportă că una de grupă mică.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Petrece si ea nitel timp cu Mosu', daca tot a fost o fetita cuminte laughing, adica a dormit noaptea si a scris scrisori mosului ziua laughing, acum probabil e prima ei noapte de dezmăț laughing

https://youtu.be/RYP7xsB902Y

https://youtu.be/4Dmpe9TVKOM

laughing

Acum e timpul si pentru ea sa primeasca cadouri laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pentru cumintenie laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ți-aș fi oferit funda pentru profunzime, dar deja am oferit-o altcuiva, cred happy habar n-am cui, însă. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Aoleu, dragă pufulete ești fată rea acum, te aude și se supără, de fapt ne aude. laughing

Www, n-am mai bârfit așa din liceu, dar recunosc că îmi place și această activitate.

Sperăm și că Moșul ei a fost bogat și mulțumitor, altfel îți dai seama câte va auzit sărmanul Moș Crăciun. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sper că nu te referi la draga pufulete? Totuși ce s-a întâmplat între voi, fetelor? Și de ce mai nou vă certați prin întrebările mele? laughing Haideți măi, auzisem de la draga pufulete că aveați chimia voastră pe aici, dar că din nu știu ce motiv v-ați certat. Sper că nu rupeți chimia aia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si cu funda si fara funda tot dracu ala e!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru iulia0514):

Ai zis adevar, de ce pierzi vremea aici pe forum daca ai o viata implinita, sau ma rog, asa ai zis tu ca ai.
Eu daca nu aveam probleme nasoale nici nu ma mai atingeam de tel/pc, ma bucuram de viata.

| iulia0514 a răspuns (pentru anonim_4396):

Uneori ma plicctisesc și intru pe aici ata tot, ma bucur de viață, cine a zis că nu o fac? Nu stau 24/24 pe forum intru doar din când în când!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru iulia0514):

Ok.