| anonim_4396 a întrebat:

Ce ziceți de un adevăr și provocare pe TPU? happy Așa ca de Sărbători, să destindem atmosfera. happy

Răspuns Câştigător
| J0B0MAT a răspuns:

Provocare!
Te provoc să îmi dai funda.

81 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tu ești rozalie cu 1000 de conturi pe TPU?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Ok! Deci deja deveniți suspicioși laughing) O să devin până la urmă Rosalia dacă tot mai spuneți mult că sunt ea laughing)

Pentru ultima dată mai spus, nu sunt Rosalia. happy

Doar voi ați spus că mai am de învățat până o să adresez întrebări faine. Ea chiar adresează întrebări faine, are un IQ mare tipa. Părerea mea. laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

2 in 1 laughing, ca la promotie laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sau, un suflet in doua trupuri ""?! thinking
laughing
- chiar devenim suspiciosi! laughing

Prima provocare: ( o adresez eu! ):
DEMONSTREAZA! ca NU ESTI ROSALIA!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Accepti? happy

laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Și cum fac asta? Cu mare drag o fac laughing devine creepy suspiciunea cum că eu aș fi Rosalia laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Accept! happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ramane Tema pentru Acasa! happy Nu esti profesoara degeaba, gaseste Solutia & rezolva problema! happy
laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pana diseara! happy
Termen limita! happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Diseara revin!
( voiam sa zic pentru corectarea temei!... dar Nah!, scap de curatenie laughing ).

Sa ai temele pregatite! happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Wooo asta chiar a fost maximă. laughing laughing laughing M-ai încuiat laughing deci dacă nu găsesc rezolvare ar trebui să mi dau demisia din învățământ laughing) Ok, o să mă gândesc laughing dar nu promit nimic.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Daca nu gasesti solutia, primesti nota 2! happy ( sau 4, cu indulgenta de data asta! laughing ( nu-ti aplicam alte pedepse, ca Inca, nu putem dovedi ca ai fi Copiat laughing

Dar tot nu te lasam corijenta! laughing Cu atat mai putin, repetenta, domnisoara profesoara! laughing

Provocarea tot ramane!

Stiu ca e dificil de demonstrat! Dar tot mai multi au banuieli! happy
Rezolva banuielile si Castigi Provocarea! happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si nu neaparat mie, trebuie sa-mi demonstrezi!
Ci lui RAY si Violleta! laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Awwwchhh, în ce m-am băgat :))) pentru prima dată nu am tăcut eu, care am tăcut mereu și am trecut ușor prin viață cu anonimatul :))) acum trebuie să rezolv, zice draga pufulete, să văd și cum, observ cu frică și că s-a întunecat. :)) Deci nu mai am mult timp :))
Pentru început pot spune doar în predoaria mea că, Miss Rosalia a scris multe întrebări legate de tehnologie :)) eu habar n-am nimic de tehnologie, ecât poate să stau pe rețelele sociale. Deci adresați-mi orice întrebare legată de tehnologie, ca să vedeți că nu sunt Rosalia.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Owww, mi-am găsit adversari :))

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Acuşi vine timpul corectarii lucrarilor! laughing

Sa vedem... miss Patricia! happy
O, da! happy

Prima proba & totodata singura proba adusa in fata " instantelor de judecata" - reprezentate prin comisar şef Violleta si subaltern subcomisar RAY laughing & Judecator la Curtea Suprema de Justiţie PufuleţiGratis - TEHNOLOGIA (analizam proba)... thinking

Miss Rosalia intr-adevar a scris multe intrebari la categoria Tehnologie! pentru ca voia SA AFLE RASPUNSURI!
" eu habar n-am nimic de tehnologie, ecât poate să stau pe rețelele sociale. "
Asta inseama ati da sah mat! Autogol! laughing

Bingo! happy
Caz inchis! & rezolvat!
Inculpata isi recunoaste nevoit vina!

Glumesc! Esti achitata!
Nu definitiv! happy Mai trebuie sa aduci probe! happy

Cat despre trecut clasa, ai trecut cu nota 5!

happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cu RAY o mai scoti cum o mai scoti, ca e barbat, dar Violleta - E FEMEIE! devil

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Săraca Violeta cred că sughiță acum crunt laughing Lăsați-o să doarmă, că e o persoană ocupată, o pasăre diurnă ce simte nevoia să doarmă noaptea. happy Am zis că plec de pe TPU, dar nu am reușit, sper sincer să poată să doarmă Violeta de mine și întrebările mele laughing)

Am vrut să -mi fac profilul real, dar se pare că faimosul TPU laughing care are grijă să-mi șteargă întrebările mele legate de oferirea ajutorului, nu vrea să lase un om cu un profil să devină real, cu nume real și figură/fotografie, tot, știi?

Cam suspicios TPU ăsta?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ești pe valul literar pufulete laughing) dar și pe cel judecătoresc laughing)

Fă-te și tu scriitor sau judecător, ai stofă. laughing

Ești divină pufulete, doar tu poți scoate lumea din starea aia de negură, pe unde o sta la vânătoare domnul Dracula? laughing Și el face atmosferă. happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ti s-a sters ACEEA INTREBARE?!
( eu am crezut ca ai sters-o tu!)
( ma refer, la aceea prima interactiune, daca iti amintesti :), interactiune legata si de primul mesaj privat... intrebarea cu oferirea ajutorului :)... :) )

Cat despre nume & poza profil - le poti schimba AICI :
https://www.tpu.ro/setarile-contului-meu/
Mai multe, aflii Aici:

https://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

Cam suspicios TPU ăsta?

Precum utilizatorii lui :))
( doar nu s-a face de rusine :) ), nu?!
:))

Miss Patricia... suspiciunile asupra ta inca nu s-au diminuat cat de putin!
( in special, ACUM! :) caci stim ca iubesti poezia! :) )

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Imi place sa scriu poezii! :X
Din pacate nu mai am niciuna salvata pe hartie, le-am aruncat in valurile uitarii, dar pot oricand compune iar!

Cat despre romane... VREAU SA SCRIU UNUL, INAINTE DE A DISPAREA SI EU DE PE LUMEA ASTA, CA ORICE ALT MURITOR DE RAND!
MACAR UNUL!
E, de altfel unul dintre my goals in life!
Sau, macar un fanfic! :) - Ai citit vreodata asa ceva?!
Ca sa-ti faci o idee...
( nu prea buna :))

https://www.tpu.ro/......i-doar-la/

https://www.tpu.ro/......doar-la_1/

Am inceput sa scriu un roman prin clasa a 10-a, in vacanta ( plot & personaje proprii ), dar am renuntat cand am ajuns la a 16 a pagina de caiet studentesc! :)

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ori so fi înfructat d - l Dracula bine de tot de Craciunul asta ( asa ca s-a retras in tihna sa nu-i perturbe nimeni... bucuria happy ), ORI, a dat D- l Dracula peste vreo Vampirita de asta mai sado- maso, ce nu lasa biciul din mana pana nu e complet satisfacutalaughing, asa ca d- l Dracula o fi ascuns printr-un cotlon, ( al sicriului ), zicandu-si rugaciunile, sa vina mai repede ziualaughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

O fi secatuit rau! D - l Draculalaughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cum să arunci poezii, măi pufulete?! :○
Sunt aur, poeziile, fără ele am fi doar un robot într-o viață bine pusă la punct. Poezia ne înalță spiritul și mai ales în secolul 21, poezia chiar ne mai amintește din când în când că mai avem și spirit/suflet, nu doar trup. happy

Așa că scrie mereu, dragă pufulete happy

Comparativ cu mine, care aș scrie doar chestii siropoase/triste sau mai nou m-au prins și pe mine cele în stilul rap, eu nu aș reuși să scriu așa amuzant ca tine, ai un stil funny care te face aparte, lumea cred că chiar caută amuzamentul, în viața asta ș-așa nedreaptă și tristă. laughing)

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Știi că acum domnul Dracul sughiță de la cât îl pomenim laughing) și a venit între timp și noaptea deci păzea că vine să ne atace laughing

Unde este Miss Violeta să moară de existența păsărilor ăstora nocturne? laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De fapt, contrar tuturor asteptarilor, poeziile mele sunt tot, destul de... triste, melancolice, filozofice ( realismul e cel care ma prinde cel mai bine - atat ca curent literar cat si ca GANDIRE!, desii " mai plutesc" si eu uneori happy ), apoi poeziile " siropoase ", de dragoste, abia apoi amuzamentul.
De exemplu, demult, intr-o zi mi s-a facut o pofta enorma de corn cu ciocolata ( 7 days laughing ), mama mea urma sa faca cumparaturile, dar, pentru ca si data trecuta imi luase, a spus PAS! happy ( eu facusem lista si o citise happy )
" Nu o sa iti iau de data asta! "
Eu: " Dar mami...

Stau putin pe ganduri, si imi vine ideea de a scrie o poezie... despre cornuri cu ciocolata laughing

Nu imi mai aduc aminte exact cum a sunat poezia, dar cornurile cu ciocolata au fost savuroase! - mi-au fost cumparate 7! happy laughing, si acum ne aducem aminte de aceea poezie, mama mea isi aduce aminte, de fiecare data cand pomenim despre cornurile cu ciocolata! laughing

Toate " creatiile mele literare " contin REALISM, deci, tristete... ( inclusiv acel roman ar fi fost construit, la fel... ), doar intamplarile mele zilnice, nu neg, unele sunt extrem de amuzante laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Realitatea are si ea doza ei de umor zilnic happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu am sa ma costumez dupa miezul noptii in Craciunita :)

Craciunita - Vampirita! >:)

Nu stiu daca va fi cel mai bun sange, caci prefer sangele nevinovat >:)
:))

https://www.tpu.ro/......un-barbat/

https://www.tpu.ro/......elasi-sat/

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu mai lungi chat-ul cu userul respectiv.
Are o minte de copil de grupa mică.
Nu-i mai răspunde și eventual dă-i ignore.
E o pierdere de timp să dai replici unei individe care la 27 de ani cât pretinde că are, se comportă că una de grupă mică.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Petrece si ea nitel timp cu Mosu', daca tot a fost o fetita cuminte laughing, adica a dormit noaptea si a scris scrisori mosului ziua laughing, acum probabil e prima ei noapte de dezmăț laughing

https://youtu.be/RYP7xsB902Y

https://youtu.be/4Dmpe9TVKOM

laughing

Acum e timpul si pentru ea sa primeasca cadouri laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pentru cumintenie laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Aoleu, dragă pufulete ești fată rea acum, te aude și se supără, de fapt ne aude. laughing

Www, n-am mai bârfit așa din liceu, dar recunosc că îmi place și această activitate.

Sperăm și că Moșul ei a fost bogat și mulțumitor, altfel îți dai seama câte va auzit sărmanul Moș Crăciun. happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sper că nu te referi la draga pufulete? Totuși ce s-a întâmplat între voi, fetelor? Și de ce mai nou vă certați prin întrebările mele? laughing Haideți măi, auzisem de la draga pufulete că aveați chimia voastră pe aici, dar că din nu știu ce motiv v-ați certat. Sper că nu rupeți chimia aia.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu esti Rosalia sigur, ea nu are treaba cu slabitul si ce ai intrebat tu dincolo, si da, are un IQ mare, pune intrebari inteligente si complexe, ai dreptate.

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Nu e rosalia, stilul nu seamana deloc, Patricia a pus o problema cu alimentatia, Rosalia nu are aceasta problema.
Rosalia are un tipar de teme.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Rosalia pune intrebari de telefoane, etc dar mai rar, temele ei sunt majoritar legate din aria criminalistica cumva ca job, asa in mare, deghizari, urmariri, demasacari, chestii f complexe interesante de fapt.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu era nici un secret! De fapt, imi place sa barfesc omul IN FATA! happy

... cat despre suparare, Violleta e fata mare! happy
Banuiesc, ca nu o sa planga! happy Mult!

In plus, asa antipatica cum e altora, eu chiar am ajuns sa o simpatizez,... putin!
E un om sincer! Care spune lucrurilor pe nume!
Singurul ei defect e ca se baga adesea in chestii la care nu se pricepe sau nu o privesc.

Putem creea un grup de barfe! happy O noua categorie pe TPU! happy
TPU HOT &
BREAKING NEWS! laughing
Barfe Tupistice! happy

Da' cate a mai fi patit saracul Mos! Sau indurat!
Parca mi-e si mila! sad

Daca nu a fost " bogat si multumitor" - sa-i fie țărâna usoara!
Odineasca-se in pace!

sad

laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Las-o! Ma iubeste si ea, dar e dragoste cu năbadăi!
happy

De fapt, cred ca e karma! Cam asa fac eu cu baietii care ma curteaza!
Unii, dupa, ma iubesc si mai mult, altii ma urasc iar altii... fug! Mancand pamantul! Karma, ce mai! happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu sunt genul, care se indragosteste mai mult in timp ce se joaca de-a şoricelul si pisica!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

In plus, eu numesc persoanele / userii ignorati pokemoni!
Draga Rosita, a colecționat deci un pokemon pe care nu si-l doreste! happy

Cred ca eu ii sunt pokemonul cel mai drag! Mă înşel?
Poate da happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Aici ai dreptate, Violeta e sinceră laughing) în felul ei, am eu viziunile mele asupra adevărului ăsta (sunt mai extraterestră ce să mai...) laughing) dar totuși s-a implicat în comunitate și a răspuns oamenilor cum a văzut ea oamenii și situațiile, deci e ok. laughing)) Deci o lăudăm acum pe Violeta laughing))

Glumesc măi, e fată bună! laughing)

Îmi place ce propui laughing) cu rubrica aia. Dar evident că TPU o să facă doar ce vrea el. Stai să vezi acum postare ștearsă c-am îndrăznit să-l bârfesc și pe TPU laughing))

Cred că am venit pe aici să stric orânduiala și liniștea TPU ului ăsta. laughing))

Mi se tot șterg postări. laughing)) Cineva chiar este frământat că exist și mă învârt ca un Grinch pe aici. laughing)) Nu știu cum merge treaba cu postărilea astea, dar eu una chiar nu cred că cei care au creat TPU au timp să vadă toate postările laughing) cred că cineva care raportează în schimb, da laughing)

Nu credeam că o să am suspans și mister și pe un site de întrebări laughing)) Uuu ador tot misterul ăsta laughing))

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Stai linistită! Mai extraterestră ca mine, nu există! :)

( O lăudăm in timp ce o barfim! ) :-$

Cred că am venit pe aici să stric orânduiala și liniștea TPU ului ăsta. laughing))
Aduci cu sine, Apocalipsa! :))

Mi se tot șterg postări. laughing)) Cineva chiar este frământat că exist și mă învârt ca un Grinch pe aici. laughing))

Mai pateste cineva asta!

https://www.tpu.ro/......ps-ibb-co/

PREA MARI COINCIDENTELE! PT A MAI FI SI CREZUTE! CAT DE CAT! :)

In plus, Rosalia zici ca nu esti, nici Patricia, ci Alexandra! Dar Linda? Linda Brownlili?
:)

Nu știu cum merge treaba cu postărilea astea, dar eu una chiar nu cred că cei care au creat TPU au timp să vadă toate postările laughing) cred că cineva care raportează în schimb, da laughing)

Eu cred ca Rosita are multi antifani! Ascunsi!
Cei care te cred ea, probabil si dau raportul!
Copilasi dragalasi! :)

Nu credeam că o să am suspans și mister și pe un site de întrebări laughing)) Uuu ador tot misterul ăsta laughing))

Si eu! :x
Si iubesc şi cameleonii! :x

| Violleta2022 a răspuns:

Tu muncesti pe undeva?

Este 4 dimineata si te vad ca pierzi noapte de noapte pe TPU... scriind si facand lucruri inutile, din prea multa plictiseala.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Dacă tu crezi că sunt inutile, de ce tu importanta Violeta care bănuiesc că ai avea o viață foarte ocupată șu importanta ți-ai pierde vremea cu un om atât de neimportant și întrebările lui inutile?

Știi uneori oamenii vor să stea lângă oameni ca ei laughing deci dacă eu sunt inutilă și neimportantă de ce totuși tu îmi dai așa multă importanță laughing

Oricum dacă întrebarea se va vrea a fi neimportantă o va șterge un admin laughing deja m-am obișnuit ca unele întrebări sau răspunsuri să dispară de pe aici laughing Sau cumva tu ești unul din admini și ți propui cu orice preț să mă ștergi pe mine de pe TPU laughing)

Cât legat de ora asta și de munca mea laughing) Ți-am zis sunt în vacanță și crede-mă aș avea chiar și în vacanță ce face, dar mi-a picat cu tronc TPU și nu mai vreau să-l las laughing) Deci dacă pe tine draga mea Vio te deranjază, e problema ta, eu nu plec de aici și dacă se aruncă cu roșii în mine. laughing)

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mare pacat ca-ti petreci noptile pe TPU, in situatia in care ai lucruri mai importante si mai grave de facut in viata ta, cum ar fi sa slabesti, sa-ti cauti un barbat, ca te tot plangi ca ai probleme cu greutatea si singuratatea, sa iesi afara, sa iti faci prieteni reali si sa ai o viata reala.

Emoticoaneme cu rasul isteric sunt de fapt de tot plansul, ca-i pacat sa-ti irosesti tineretea nedormind noptile, batandu-ti joc de sanatatea ta, fiindca creierul nu mai produce 2 hormoni vitali lui :serotonina si melatonina, iar in timp, lipsa acestor hormini declanseaza depsreie severa, anxietate, frustrare, oboseala, lipsa de conectrare, atacuri de panica, paranoia, schitofrenie, diabet si chiar cancere.

Nu ma intelege gresit, ca nu am spus nicaieri sa pleci de pe forum, ca-i loc suficient pentru toata lumea aici, dar macar posteaza ceva inteligent pe forum, ziua, cand este normal si nu uita sa ai grija de sanatatea ta, ca-ti bati joc de ea acum, fara sa ai habar.

In ce privesc intrebarile care-ti dispar de pe forum, este pentru ca incalci regulile defolosire a forumului de care nu esti inca constienta.
Ia de citeste ce nu ai voie sa faci si vei vedea ca nu ti se vor sterge intrebarile si nici raspusnurile!

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Știi că partea cu sănătatea chiar nu este treaba ta, nu? Adică dacă mie mi-e bine bufniță, e problema mea. Și știi că poate eu nu sunt dintre cei care vor să trăiască mult pe acest pământ, adică poate pentru mine să stau nopțile este tot ce contează, dacă pentru tine să stai ziua și să socializezi e ok, pentru mine să stau noaptea și să scriu însemnă fericire. Și da, am să țin cont de întrebări, îți dai seama că vreau să pun cele mai faine întrebăriN dar pe parte de filosofie, acum nu te aștepta să adresez întrebări de hard și soft când habar nu am ce naiba sunt alea. laughing)

Cât legat de prieteni, am câțiva, dar nu sunt la fel de faini și profunzi ca oamenii de pe TPU, evident cei care și-au rupt din timpul lor să răspundă laughing așa că zic pas laughing și e mai comod să stai în fotoliu și să scrii mai ales pe gerul ăsta, decât să ieși, să faci cinste prietenilor sau să-i împrumuți cu chestii care nu ți se mai înapoiază laughing dar evident că nu asta ar fi problema huge, cu conversația, my dear Vio, conversația aia deep care te schimbă pe toate părțile, până în prezent am întâlnit-o doar la prietena mea de la facultate și la la psihologul meu și ambele femei sunt psihologi laughing deci asta spune ceva laughing

Cât de bărbat, cred că am spus de la crearea TPU ului că eu zic pas laughing adică iar mă repet, nu cred că s-a născut bărbatul care să-mi facă mie față laughing iar dacă ție ți-e mai ok să fii sinceră, atunci da o poți spune și invers, că eu nu sunt suficientă pentru niciun bărbat, dar crezi că-mi pasă? Dacă-mi păsa acum eram cu totul altcineva, și aici intervine și slăbitul, crezi că m-aș schimba doar ca cineva să mă placă, nu, dacă am învățat ceva de la psiho, clar este că în viață trebuie să rămâi, tu, și oamenii autentici care te plac, vor veni, iar restul oricum nici nu trebuie să le faci tu vreun vânt pentru că se vor evapora singuri. happy Just my opinion laughing

Cât legat de slăbit o să fac asta când o să simt eu nevoia, nu când mi se spune asta. happy

Dar mulțumesc că mi-ai spus că am și eu loc sub soare happy Și pe TPU happy Chiar nu scapi de mine și de întrebările ciuuuudate sau țicnite laughing) Fii pe fază, că revin! laughing

| Mosotti a răspuns (pentru Violleta2022):

Lasa draga ca nu e problema ca sta pe TPU la 4 dimineata, si eu stau la 45 ani, lasa fata sa se distreze.
Nu e un lucru inutil, e amuzant ce face.
Nu stiu ce au astia adulti ca au uitat ca au fost si eu adolescenti, copii, tineri.
Sa nu faca aia, sa nu aia, ete sa nu faca, lasa sa faca. Lasa sa se mai duca si la petreceri sa vina la 3 noaptea (cum faceam si noi), lasa sa aia sa aia, asta e viata, viata nu e doar munca si invatat.
Sa nu bea, drogheze, fumeze, sa invete, sa stie sa se poarte, sa manance sanatos si echilibrat si ajunge.
Sa mai faca si ssex daca se protejeaza, sexxul n-a ucis pe nimeni nici la 15-16 ani.

Si cu inutilitatea asta e relativ, pentru unii e inutil, pentru altii nu e, nu trebuie sa privim subiectiv treaba, mie nu mi se pare inutil ce a zis aici.
Nu stiu de ce unii oameni imbatranesc si la minte, nu doar fizic.
Nu ii lasa pe tineri sa-si traiasca viata.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasa ca i-am explicat eu ce trebuia sa ii explic despre subiectul acesta. Tu scrie ce simti ca nu e problema.
Nu te va sterge nimeni, stai linistita, nu va sterge nimeni intrebarea.
Sunt intrebari mult mai asa si nu au fost sterse,
De ex "sa ma culc sau sa nu ma culc?", a fost aici una asa.
Aruncam in tine cu ciocolata ca e buna rau tare, nu cu rosii.

| Mosotti a răspuns (pentru Violleta2022):

Ce reguli ale forumului a incalcat? Si daca nu a incalcat nimic, unde e democratia si libera exprimare?
Daca a incalcat reguli, e normal sa dispara intrebari si raspunsuri.

Hai sa facem un test cu martori si pariu vrei?
Uite, iti dam 1-2 Peritol, si iti zic eu de pe acum ca o sa-ti bati joc de sanatatea ta fara sa vrei.
Face exact ce au cei ce nu se pot abtine de la mancare.
Sa te pregatesti cu:
Ciocolata, napolitane, alune, biscuiti, ca altfel te vei duce jos sa iei.

Bine dupa o zi trece efectul, dar asa de test, se da pentru lipsa pofta de mancare de unii medici. Scrie si pe prospect...ca asta face.
El se da pentru altceva ca efect principal.
La cine am dat, au realizat problema, bine, nu merge la toti, dar la multi, si am castigat pariu cu martori.
Unu nu a cumparat cica daca n-are nu mananca, si a zburat jos sa cumpere, ca racheta.

Nu e asa, cand privesti de pe bara si nu ai fost in situatie.

| Mosotti a răspuns:

Nu stiu ce sa zic la intrebarea asta.

| blackann a răspuns:

Ce provocari ai da tu, Patricia?

| anonim_4396 explică (pentru blackann):

Ca lumea să se iubească și aprecieze mai mult?! IDK happy

| blackann a răspuns (pentru anonim_4396):

Aici pe TPU, nu?!

| anonim_4396 explică (pentru blackann):

În viața reală? Adică gen toți care suferim pe TPU avem pe cineva drag acasă, și nu doar cei de pe TPU și mulți alții care probabil suferă la fel ca noi, dar nu sunt pe TPU, mai știți, dar ne e mai simplu să ne gândim că nu ne învârtim în cercurile alea șmechere și mari, când evident acolo se întâmplă de obicei cele mai neînteresante discuții, bârfe și se consumă cele mai multe substanțe interizse, dar mna ne pică cu tronc treaba asta :))) știu deoarece eu fac parte din categoria asta sau făceam până am observat că îmi caut interesul în locul greșit.

Și acum că tot mi-am dat drumul la scris și la exprimat :))) Owww hai să încep, nu acolo, nu în locurile alea este fericire și împlinirea, nu căutând pe acolo suntem mai buni, ci uitându-ne în ograda noastră, la femeia sau bărbatul ăla care ține o casă, la omul ăla care este lângă noi și ne face toate poftele, la omul ăla de lângă (că e tata, mama, bunicii, o rudă, un frate sau o soră care ne iubesc enorm) care și-ar lua liber la muncă pentru că aude că suntem bolnavi și am avea nevoie de ajutor, sunt oamenii ăia care gătesc mereu pentru că noi, din varii motive nu o facem și nu se plâng niciodată, sunt oamenii ăia care când dai de greu sunt acolo, sunt oamenii ăia care te văd zi de zi, în cele mai negre ipostaze și în cea mai proastă versiune a ta și niciodată nu ți-ar spune "Dispari, ești nașpa!".

Ei bine, toți îi avem și oamenii ăia se numesc familie, uneori mai rar, dar și prieteni și este păcat că noi în loc să le dedicăm timpul lor, chiar dacă sunt doar unul sau doi, noi ne plângem că suferim de singurătate. :) Și gata, acum chiar mă duc să mă ocup de ceea ce spuneam, de mama mea. Chiar scriind asta am realizat că vreo 26 de ani am făcut asta. :)) Chiar căutam aprecierea și iubirea în locurile greșite când ea se afla în casă și pe deasupra mai avea și nevoie de mine. Cred că Violeta avea dreptate când spunea că pierd timpul... când mama mea nu-și mai vede capul de treabă :)))

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Lucruri profunde! Uite, de ce te iubesc!
love struck

| iulia0514 a răspuns:

Adevărhappy

| anonim_4396 explică (pentru iulia0514):

Ai zis adevar, de ce pierzi vremea aici pe forum daca ai o viata implinita, sau ma rog, asa ai zis tu ca ai.
Eu daca nu aveam probleme nasoale nici nu ma mai atingeam de tel/pc, ma bucuram de viata.

| iulia0514 a răspuns (pentru anonim_4396):

Uneori ma plicctisesc și intru pe aici ata tot, ma bucur de viață, cine a zis că nu o fac? Nu stau 24/24 pe forum intru doar din când în când!

| anonim_4396 explică (pentru iulia0514):

Ok.

| iulia0514 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce e ok?

| anonim_4396 explică (pentru iulia0514):

Adica?

| iulia0514 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi-ai pus o întrebare am răspuns credem ca vrei sa dezvolți subiectul în schimb ai lăsat-o în coada de pestehappy

| anonim_4396 explică (pentru iulia0514):

Nu eu vreau sa dezvolt subiectul, tu vrei.
Mi-ai raspuns direct si explicit, ce as putea sa mai intreb?

| iulia0514 a răspuns (pentru anonim_4396):

Credeam ca ești nelămurit!

| anonim_4396 explică (pentru iulia0514):

In legatura cu ce sa fiu nelamurit?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

I'm in! happy

Doar ca de data asta as prefera sa fie 90% Adevar si doar 10% Provocare! Face to face, e altceva! happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ok!

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Și tu ești rozalia aia

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Asta-i cea mai buna Teorie! ( Teorie a Conspiratiei! laughing

Ai dreptate, Sherlock! laughing
TOATE!, SUNTEM - ROSALIA! laughing
( nu degeaba ne intelegem asa bine, mai ales cand vrem sa-i venim unui "bărbățel" de hac, sau ne certam " ca fetele " aici, prin intrebari laughing

Ai merita FUNDA! laughing

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar care spun eu

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Vă obsedează miss Rosalia asta laughing)

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pufulete, am scăpat eu, te-au luat pe tine acum la suspectat laughing)

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Adica? happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da, eu recunosc! :)

Doar ca nu obsedeaza, ci intereseaza?!
E la fel ca un miraj cu apa intr-o zi caniculara prin desert.

https://www.tpu.ro/......-nickname/

:x

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sa vad acum ce argumente aduc eu?!
happy laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da' poate ( in mintea lui RAY, sigur! :) ) - toate suntem Rosalia! :))

https://www.google.com/......ps?/search
:))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am o provocare pentru viata, o provoc sa ma lase in pace sa fiu fericit!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ți-aș fi oferit funda pentru profunzime, dar deja am oferit-o altcuiva, cred happy habar n-am cui, însă. laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si cu funda si fara funda tot dracu ala e!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Rosita
Esti simpatica! happy
Stiu ca si tu ma iubesti!
Nu mai fi mofturoasa, si recunoaste!
happy

Daca eu sunt la grupa mica, inseamna ca tu inca mai ai pampersii si
biberonul! love struck
Nici nu ma mira sau surprinde deloc faptul ca imi pari asa adorabila! Iubesc copii! love struck

Stiu ca vezi asta, asa ca nu te sfii happy - sa raspunzi!
love struck