| Peachdelight a întrebat:

Ceea ce scriu aici nu cuprinde nici o întrebare mai mult niște "sfaturi" sa zic așa. Mai deci văd pe aici niște "bărbați" care toată ziua își plâng de mila, ca sunt urâți, ca nu au avut iubita, ca o sa moara singuri bla bla bla. Frate toti avem probleme in lumea asta sunt oameni care se lupta o viața întreaga cu cancerul sau mai știu eu ce boli autoimune și aia știu sa se bucure de viața, știu sa lupte, știu sa își manifeste recunoștința pentru fiecare zi pe acest pământ. Sunt oameni care au pierdut tot și au luat-o de la 0 fără sa facă atâta circ și sa își plângă de mila. Nimeni dar absolut nimeni nu o sa fie lângă voi toată viața. Voi singuri trebuie sa va ridicați și sa schimbați aspectele pe care nu le placeți in viața. Ce vina au femeile ca sunteți voi cum sunteți? Trăiți acolo in lumea voastră și partea proasta e ca oricine orice v-ar spune voi tot același lucru îl susțineți. Nu mai așteptati sa va pice ceva din cer. Nimic nu e simplu și nimic nu vine fără sacrificii, fără interes și fără a fi consecvenți. Lumea nu se termina ca nu ai tu o relație. Aveti grija de voi, țineți la sănătatea voastră si încetați sa va mai plângeți! Ca sa atragi lucruri bune în viața trebuie sa fii tu in primul rând cea mai buna versiune a ta!

35 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns (pentru RAY):

Este greu să atragi pe cineva care arată mai bine decât tine. Vorbesc la modul general.
Foarte rar să existe reciprocitate intre doi indivizi care sunt diferiți d.p.d.v al atractivității.
Spre exemplu: eu ca femeie nu pot atrage decât pe cineva la fel de atractiv ca mine, sau pe cineva mai puțin atractiv decât mine.
Șansele pentru care să atrag pe cineva mai atractiv decât mine sunt mai mici.
La fel și in cazul tău, cât și pentru majoritatea indivizilor.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

De parca ei n-ar sti ca exista oameni cu probleme mai grave. Le spui absolut degeaba lucrul asta, caci noi tindem sa ne punem propriile probleme inainte de oricare altele.
De ce m-ar interesa pe mine ca arde Australia cand mi-am scapat inghetata pe jos?

| Peachdelight explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

laughing)) da ai dreptate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ce drăguț din partea ta.
Sa sti că nu funcționează întotdeauna criticala, orice om trebuie sa fi de acord cu el daca vrei să-l schimbi. Nu să-l critici sau judeci pentru ceea ce face pentru că se închide mai mult în el.

Daca nu ești dispusă să fi alaturi de ei, eventual să le dai mai multa încredere în ei, atunci nu are rost sa te bagi, sunt, nu multe fete, care sunt dispuse să facă asta.

| Peachdelight explică (pentru anonim_4396):

Tie ți se pare ca am criticat? Și cum anume sa fii lângă asemenea persoane care tot pe a lor o țin? Nu nu sunt dispusă sa ma incarc negativ de la astfel de persoane pentru ca și eu am problemele mele, și tu pe ale tale și fiecare avem problemele noastre dar nu facem din asta o tragedie. Nu m-am băgat, pur și simplu am încercat sa le deschid ochii pentru ca prea se exagerează și daca ei singur nu se schimba nimeni nu o sa fie in stare sa ii ajute pentru ca nimeni nu suporta zi de zi aceleași replici. Și din mila daca ai sta cu o persoana de genul ceea ce nu prea e frumos la un momendat tot te-ai satura.