| Laura007 a întrebat:

Cei care au citit cartea "Morometii" se merita sa mai citesc si eu? Adica fata de film, rezumat chiar merita sa iti "pierzi timpul" cititnd cartea?

Dau funda! big grin

Răspuns Câştigător
| mimiwewem a răspuns:

Eu îți recomand să citești. În film nu fă toate cauzele petrecute în roman. Nu pierzi deloc timpul. Chiar dacă limbajul e mai tărănesc.

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Tie, e clar ca ti se pare cititul "pierdere de timp". Se vede cu ochiul liber.
Poate ca, daca ai citi mai mult si ai vedea mai putine filme, ai afla ca "a merita" NU este, NICIODATA, verb reflexiv!
Adica, "merita" si, in niciun caz, "se" merita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice scriere a lui Marin Preda merită citită.

| Byucc a răspuns:

Citind nu iti pierzi timpul dragawinking
Citind iti imbogatesti vocabularul, primesti cunostinte si te relaxezi.
Zic.

| only2k a răspuns:

Citinâd cărţi îţi dezvolţi mintea, îţi îmbogăţeşti vocabularul şi devi mai"cult". Deci da merită citită orice carte, din punctul meu vedere.Atâta tot că una e mai buna, iar alta mai puţin bună!