| bogdannn114 a întrebat:

Am vreo sansa daca citesc rezumatul morometii sa para ca am citit toata cartea?laughing

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, observă, nu te amăgi. Te "citește" mai repede decât citești tu Moromeții.
Dacă-i vorbesti și de Rebenciuc, și de Mitică Popescu sau de Horatiu Mălăele, își va da seama că ai vizionat și filmul. ))

| bogdannn114 explică (pentru floresdemayo):

Poti sa imi faci un scurt rezumat te rog?

| floresdemayo a răspuns (pentru bogdannn114):

Un lung rezumat nu vrei?

| Zuzu1991 a răspuns:

In general te-as trimite sa te duci de-a dura cu o idee din asta
dar aici vorbim de Morometii... fac depresie numai cand citesc, cuvantul, atat de imbecila e povestea

deci, incearca, insa citeste cu multa atentie si asigura-te ca ai retinut tot rezumatul

| Nirvanaaa a răspuns:

Mai bine il citesti, retii mai repede decat sa inveti pe de rost rezumatul ala ca banuiesc ca nu e scurt deloc. happy

| Whitesnake99 a răspuns:

Bineinteles. Eu asa am fentat sistemul ani la rand. Si am luat 9 la BAC. Sa vina evaluarile si la raspunsul asta laughing