| danyyyel a întrebat:

Cel care raspunde la cele sase intrebari castiga fundita...
1. Ce parere aveti despre acest cantec : http://www.youtube.com/watch?v=UkyK8pwlwn4
2. Daca lipiciul superglue lipeste intr-adevar orice, de ce nu si interiorul tubului?
3."Tatal cu fiul merg cu masina si fac accident, in urma acestuia tatal moare iar fiul este dus de urgente la spital, pe masa de operatie chirurgul spune:Nu pot sa il operez deoarece este fiul meu.Cine este chirurgul?"
4. Cu ce viteza se deplaseaza intunericul?
5. Ce vârstă trebuie să aibă două persoane, pentru ca una să fie de... 600 ori mai în vârstă decât cealaltă, şi ambele să fie în viaţă?
6. Ce vreti voi...

Răspuns Câştigător
| doar.eu a răspuns:

1. ii draguta melodia big grin
2.pentru ca lipiciul nu intra in contact cu aerul.deci nu se usuca.si in plus, peretii tubului sunt special creati pentru a nu se putea prinde lipiciul.
3.Mama este chirurgul (deoarece cuv chirurg se fol si la feminin si la masculin)
4.Intunericul se depaseaza cu VITEZA LUMINII.cu 3 milisecunde.ca doar lumina este urmata de intuneric cu aceeasi viteza
5. O persoana are o luna si cealalta 50 de ani...sau o persoana are 2 saptamani si cealalta 25 de ani? Si exemplele pot continua. Putem sa numaram apoi in zile, pe urma in ore si apoi in minute. Si o sa gasim mult mai multe variante de raspuns.
6.De ce tinea Mihai Viteazul barda in mina stinga?
Raspuns: De maner laughing))

13 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

1. Imi place la nebunie
2.Lipiciul nu intra in contact cu aerul
3. Tatal vitreg sau tatal biologic
4.intunericul se depaseaza cu VITEZA LUMINII, cu 3 milisecunde
5.Sunt unele persoane de o varsta matusalemica, aici putem avea nenumarate variante.
6. Iubesc pentru ca exist si exist pentru ca iubesc.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

1.Prea obisnuita, draguta dar as asculta'o doar o data in viata straight face
2.Sunt blonda, nu stiu raspunsul
3.Baaaaaaaa oi fi eu blonda dar daca nenea a murit cum sa fie chirurgul? Sau o fi Doamne Doamne?worried not worthy
4.Intunericul nu se deplaseaza(sper)... oricum mi'e frica de intuneric deci m-am scos
5. Pot sa ma mai scot o data cu faza ca's blonda?"doua persoane" aici e smecheria da va las pe voi sa ghiciti laughing
6.Cat fac 1+1?
eluveitie:2 \dancing

| Cryssy a răspuns:

1. Draguta melodia
2. Nu lipeste absolut orice.
3. Tatal biologic
4. Nu se deplaseaza.
5. O persoana ar trebui sa aiba de la o zi pana la 55 de zile (cred).
6. Noapte buna!

| alecs871 a răspuns:

1. Eu inca mai ascult Andre ( a fost mai devreme un link cu andre :d )
2. Deoarece nu exista prea mult aer acolo, si in cantitati un pic mai mari se intaraste mai greu (adica in tub aproape deloc)
3. Cel care a murit in accident era sigur ca ala era fi-su adevarat? avea test adn?
4.Intunericul se deplaseaza, cred eu, tot cu 300. 000 de km pe secunda, ar fi inversul luminii. Daca aprinzi noaptea un laser care este la 5 km de un anume punc, lumina va merge cu 300. 000 km pe sec iar cand se va stinge, nu va mai fi lumina, si intunericul tot cu 300. 000 km pe secunda va sosi la acel punct.
5. Pai prima persoana ar putea avea intre o zi si 50 de zile.
6. 4=3?

| bogdand a răspuns:

Propun sa ia fundita rebekka happy

CEl mai bun raspuns este cel cu chirurgul=mama
Intunericul nu se prea deplaseaza laughing

| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

1. interesant
2. pai, are nevoie de aer ca sa lipeasca?
3. nu stiu. tatal.
4. cu viteza luminii?
5. 2 zile si 1200 zile(3 ani si aprox. 3 luni)
6. Cf? Bn. u?

| ina a răspuns:

3.Dumnezeu.Altfel nu vad cum daca tatal e mort.
4.Cu viteza luminii?laughing

| pysyuctzza a răspuns:

Melodia e draguta, chiar imi place

Cine a zis orce? si cum faci sa il pui in interiorul tubului? depinde si de calitate!

Tatal credea ca este fiul lui sau era tatal vitreg si chirurgul este adevaratul tata sau amantul lui macasarolling on the floor

intunericul nu se deplaseaza! cred!rolling on the floor

Prima persoana poate sa aiba de la 1zi pana la 12zile in acest fel a doua are de 600 de ori varsta primei si amndoua sunt in viatawinking

care este culmea culmilor?

sa o mai stiu si pe asta

rolling on the floor

| alex12_6780 a răspuns:

1.Foarte proasta melodia!
2.Pentru ca materialu din cre este facut tubul nu permite sa se lipeasca.
3.era mama, de sigur.

| alex12_6780 a răspuns:

1.melodia foarte proasta.
3.era mama

| RoxanaCher a răspuns:

1. E super tare!
2.Deoarece ininterior este un material care nu se poate lipi!
3.Este tatal. Dar nu inteleg de ce este inca in viata daca zici ca a murit?
4.nu stiu
5.matematica nu este punctul meu forte
6.mai bine pune niste probleme dintr-o culegere de matematica!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.interesant.2.Pt. ca trebuie sa intre in contact cu aerul ca sa se usuce3. 1. tatal biologic3.2.este Dumnezeu3. 3 e mama 4. Întunericul nu se propagă, întunericul e deja "acolo". Fiind nimic altceva decât absenţa luminii, poţi considera că se propagă cu viteza luminii.5.Prima persoana o zi, a2-a persoana 600 de zile 6. Ce faci? bine, tu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt curioasa cui dai funditahappy