| anonim_4396 a întrebat:

Chiar acum mi s-a ars incarcatorul (acumulatorul; acea baterie externa cu cablu) de la laptop. worried Ce ar trebui sa fac? Sa merg si sa cumpar unul nou? Sau mai sunt si alte solutii pentru a 'mi incarca laptopul cel putin o zi-doua, pana imi rezolv problema? rolling eyes Si daca stiti, unde as putea sa-mi cumpar un incarcator pentru laptop (sunt din Timisoara)? Toate incarcatoarele de la o anumita firma (SAMSUNG (E152) in cazul meu) sunt la fel, indiferent de modelul laptopului?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| matrixismyname a răspuns:

Pai te uiti pe incarcator ce date scrie, ce voltaj, amperi, etc si cauti unul care sa le aiba la fel, si sa te uiti si la mufe sa se potriveasca.

Poti incerca diverse website-uri : http://www.mentor-market.ro/s/incarcator.html/incarcator_laptop.html, http://www.doctor-laptop.ro/categories/Incarcator-laptop/Samsung/ sau la magazinele locale de componente IT.

16 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Multumesc tuturor pentru sfaturi!
S-a rezolvat. whew! Am chemat un baiat de la o firma specializata (am dat o cautare pe Google dupa ce am postat aceasta intrebare). Nu mi-a gasit un incarcator SAMSUNG original (ar fi durat prea mult, ca sa ajunga comanda), dar mi-a improvizat unul dintr-un incarcator de la HP (a inlocuit mufa). Sper sa ma tina macar un an-doi.

P. S. datorita acestei intamplari, cel putin am realizat, cat de dependenta sunt de calculator.hee hee

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cumpără unul nou și gata.
Pa, pa.

| darrio2007 a răspuns:

Cauta la Depozitul de Calculatoare.Chiar daca nu au in magazin poti face comanda.Nu uita sa te duci cu cel care s-a ars sa poata lua caracteristicile de pe el pentru comanda.

| 1Q a răspuns:

Kumperi o baterie noua da te uiti sa fie aceleai date ca ep cea veche si dupa ce ai lauto de duci la un programator sa tio puna

| marioBARCELONA a răspuns:

Te sfatuiesc sa-ti iei laptop-ul cu tine si vechiul incarcator atunci cand mergi la magazin pentru a cumpara un nou incarcator.Cu aceasta ocazie faci proba noului incarcator acolo la magazin, chiar daca are garantie.Este mai sanatos asa. Mie mi s-a intamplat la o firma mare, cu renume, am avut incredere in vanzator dar s-a dovedit ca m-am inselat si mi-a vandut un alt model care nu se potrivea. A fost o lectie pentru mine si de atunci procedez asa cum te-am sfatuit si nu am mai intampinat probleme. Daca vrei sa amani momentul cumpararii unui incarcator nou nu poti decat sa apelezi la prieteni si sa vezi daca se potrivesc incarcatoarele de la alte modele, dar situatia nu poate dura mai mult de 2 zile cred pentru ca ii privezi de incarcator pe prieteni oricat de intelegatori ar fi. Sper sa te ajute ce ti-am scris si iti doresc succes

| Liviu222 a răspuns:

Ia-ti laptopul cu tine si du-te la un magazin de PC. Acolo o sa gasesti sigur ce iti trebuie. Baftahappy

| DorelSudoru a răspuns:

Parca puteai sal incerci la calculator (daca ai) dar iti trebuie cablu cu 2 mufe usb parca.

Răspuns utilizator avertizat
| danutza_2917 a răspuns:

Incearca aici :Saratoga S.R.L., Str. Gh. Lazăr 18-20
Tel. 0745-390. 432, 0256-499. 780
Program de lucru:
Luni - Vineri

| zxzx a răspuns:

Te duci in Carrefour, Domo, Altex, Flanco, Mediagalaxy...sigur o sa gasesti in astea. Le spui alora ce model ai /te duci cu incarcatorul si iti dau ei.

| alexandrey a răspuns:

Mergi la un magazin de componente pc

| AlinC a răspuns:

Ce ar trebui sa faci, iti scrii frumusel datele de pe incarcator, mergi cu ele la o firma cu componente pentru pc'uri, in cel mai rau caz il iei pe el cu tine(incarcatorul), si nu te cari cu laptop'ul dupa tine, mi se pare cea mai mare prostie. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poi ar trebui sati cumperi unul nou si sa te duci la magazinele unde se tin incarcatoare ori de telefoane... daca nu,,,,,,,, ma rog dar imi dai fundabig grinbig grinbig grinbig grinbig grin:d

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vezi in centu, acolo gasesti acumulatori, dek e ars asta e altul la rind.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La ala ii spune alimentator, nu acumulator, si nu e baterie externa, e transformator de la 220V la cat ii trebuie laptopului

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am un incarcator ieftin. 0729774838 sau 0785019340.astept