| conrob a întrebat:

Chiar nu exista nicio sansa ca sa fac cumva sa demonstrez ca nu mi se poate accepta transferul ca apoi sa ma mut la liceul dorit? trebuie sa le demonstrez parintilor ca nu ma pot transfera la profilul respectiv ca sa ma mut la alt liceu cu profilul asta! dar nu stiu cum sa fac, idei? sunt minor si nu am ce face nu pot eu semna sau nu stiu ce

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-am raspuns la o intrebare anterioara, o poti face doar daca depui cerere de transfer si iti este respinsa.

Răspuns utilizator avertizat
| Ioandelasal a răspuns (pentru conrob):

Nu reusesti la examenele de diferenta si se anuleaza transferul.

Răspuns utilizator avertizat
| Ioandelasal a răspuns (pentru conrob):

Diferentele se dau la liceul unde te transferi, nu la liceul actual.

Răspuns utilizator avertizat
| Ioandelasal a răspuns (pentru conrob):

Ti-am spus, parca pe privat, ca ai nevoie de mai mult timp pentru a te pregati pentru diferente, cel putin o saptamana pentru fiecare materie, asta daca inveti foarte usor si ai memorie buna. Socotesti timpul in functie de la cate materii trebuie sa dai diferente.

Răspuns utilizator avertizat
| Ioandelasal a răspuns (pentru conrob):

Dai la materiile care se fac la profilul unde vrei sa te transferi si nu le-ai facut la actualul liceu.