| anonim_4396 a întrebat:

Cina imi spune si mie mai multe despre profilul filologie? E greu? La ce materii se da teza? La ce materie sunt cele mai multe ore pe saptamana? etc

1 răspuns:
| PisicaAristocrata a răspuns:

Se da teza la romana, o limba straina, latina si istorie (sau geografie). Cele mai multe ore sunt de romana si engleza(sau alta limba), daca e bilingv. Matematica, fizica si chimie se mai fac doar in primii doi ani de liceu, adica intr-a noua si a zecea.