| anonim_4396 a întrebat:

Cine a fost :Bella Gutnam,Hitler,Gica Hagi, Eusebio si Pele?

Răspuns Câştigător
| Melcul a răspuns:

Béla Guttmann a fost un fotbalist și antrenor de fotbal evreu din Ungaria.
Adolf Hitler a fost un om politic, lider al Partidului Muncitoresc German Național-Socialist, cancelar al Germaniei din 1933, iar din 1934 conducător absolut al Germaniei.
Gheorghe Hagi este un om de afaceri, antrenor și fost fotbalist român, supranumit Regele fotbalului românesc și Maradona din Carpați. Este cel mai bun marcator din istoria naționalei României cu 35 de goluri înscrise.
Eusébio da Silva Ferreira, cunoscut drept „Eusébio", a fost un celebru jucător de fotbal portughez de origine mozambicană.
Edison Arantes do Nascimento, mai cunoscut sub pseudonimul de Pelé este un fost fotbalist brazilian, considerat de multă lume ca fiind cel mai mare fotbalist din toate timpurile

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Hai da o in spanac. Nu stii cine e Hitler si Hagi?

| Mihai_Ionita_1987 a răspuns (pentru suntserios):

Hagi fotbalist, hitler nazist german dar treaba e daca voi stiti

| suntserios a răspuns (pentru Mihai_Ionita_1987):

Suntem cumva la scoala si ne dai teste dau te plictisesti in draci?

| Crasmaru_Vlad_1998 a răspuns:

Asta se intreaba la ora de istorie si apropo gasesti foarte usor raspunsurile pe google.