| đσхïï a întrebat:

Cine ati fi din Death Note? L sau Light? Argumentati! Cel mai interesant raspuns primeste

Răspuns Câştigător
| Alexandra123456 a răspuns:

L este considerat cel mai bun detectiv din lume și preia investigația asupra lui Kira de la șirul crimelor. Îl suspectează de la început pe Light, și decide să participe la universitatea frecventată de Light, folosind numele de Ryuga pentru scopul de a investiga. Cere ca forțele de ordine să îi spună Ryuuzaki, pentru a menține discreția. Inițial, se disimulează și își maschează puterile de deducere și prevedere. Are unele ticuri, preferînd să stea pe vine și nu direct jos, mănîncă numai dulciuri și ține obiectele cu delicatețe. L a locuit în Anglia 5 ani și în timpul acesta a devenit campion la tenis pentru tineret. L ia în secret și identitatea următorilor doi detectivi recunoscuți în mod global, Eraldo Coil și respectiv Deneuve, ceea ce doar el și echipa de investigare a lui Kira știu.L l-a suspectat mai tot timpul pe Light de faptul că ar fi fost Kira, dar nu îl putea acuza fără dovezi concrete. Chiar și cînd teoria i s-a dovedit incorectă și cînd Light nu mai avea memoriile acțiunilor sale ca Kira și a colaborat în mod corect cu investigația, L l-a suspectat în continuare, însă L nu va reuși să dovedească vinovăția lui Light.
Într-o scenă aparte, afirmă că niciodată nu și-a dorit ca Light să fi fost Kira și că a fost cea mai apropiată persoană de a fi prietenul său, însă există posibilitatea să fi făcut parte din jocul psihologic de pînă atunci dintre cei doi. [ ps : L este foarte dragut puppy dog eyes seamana cu o bombonicaa :* happy... Funda, te rog frumos,,, Multumesc anticipat happy happy. ]

| Snowclaw a răspuns (pentru Alexandra123456):

Ai dreptate, L chiar seamana cu o bombonica :3

4 răspunsuri:
| 38499388seby29 a răspuns:

Light 100%

| iuli000 a răspuns:

L a murit deci NU. Light DAA

| KinokoஐKee a răspuns:

Eu il aleg pe L datorita faptului ca e foarte inteligent si e un super detectiv, dar si din nu stiu ce motiv mi se pare destul de aparte, mie imi plac tipii astia mai ciudati si ascunsi.