| Dan a întrebat:

Cine ati vrea sa conduca Romania si de ce? Eu as vrea o persoana din grupul 4R.

Răspuns Câştigător
| lora_9285 a răspuns:

Cineva care stie cu adevarat cum se conduce o tara. Cineva care stie tot timpul ce face stanga ori ce face dreapta si care actioneaza in consecinta la momentul oportun in favoarea tarii. Cineva care atunci cand conduce o tara, nu mai are mama nu mai are tata ori copii sa-i favorizeze. Cineva cinstit, dedicat trup si suflet pentru binele tarii. Acesta cred eu ca, este genul de presedinte de care tara are nevoie.

10 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Vanghelierolling on the floor

nony
| nony a răspuns:

Romania nu este condusa se romani.noi suntem condusi jumi juma de America si Rusia.
Ai putea spune ca avem doi presedinti si Baselu e o simpla marioneta trasa de atze sa danseze cum vor papusarii.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Habar nu am cine face parte drin grupul 4R, insa imi aduc aminte emisiunea ce il avea invitat pe Silviu Brucan, "Profetii despre trecut" si intrebat cine ar fi de presedinte bun si capabil sa faca cu adevarat politica in Romania, acesta a raspuns "In Romania nu exista nimeni, trebuie sa ii importam"

Asa ca daca tot platim o gramada de bani pe niste incapabili, de ce nu scoatem posturile de presedinte, prim-ministru pe jobs.com si macar sa platim ceva persoana cu abilitati politice, diplomatice, manageriale etc? E doar o idee.

| Cryssy a răspuns:

Sincer nu stiu... thinking

| Gregory a răspuns:

Salut! Raspunsul meu este: o persoana cu adevarat competenta si care sa-si faca meseria cu adevarat!

| maryana5 a răspuns:

Eu big grin
incep de acum campania!
un vot pentru. mine e un vot. pentru. binele Romaniei!
Votati-ma!thumbs up

| matura a răspuns:

Mie, in continuare imi place de dl.Basescu.Motivatia este si personala.In perioada cand a fost ministrul transporturilor am avut o problema de serviciu, impreuna ca trei colege.Noi nu eram vinovate dar ni s-a pus in carca, o vina de serviciu.Nu era ceva grav, dar mereu se gasesc persoane cu exces de zel.Ca sa ne facem dreptate, pe linie erarhica, am ajuns la dl.Basescu.Dansul a ascultat pasul nostru si ne-a spus sa mergem linistite acasa, daca este asa cum am prezentat evenimentul, nu vom avea de suferit.Luni ne-am intors linistite la serviciu si incidentul a fost uitat.Bineanteles ca o perioada am fost privite ca niste inamici, dar dreptatea a invins.Pentru mine acest eveniment este de ajuns ca sa-mi doresc, in continuare, sa fie Basescu presedinte. V-am mai spus, cei vinovati sunt in guvern si de multe ori presedintele trebuie sa accepte marsaviile guvernului, asa este legea.

| VladDu a răspuns:

Profu meu de istorie.

| 1968 a răspuns:

Germania

| cucubauuu a răspuns:

Aceasta tara nu se conduce....se fura