| MaicaStaretaSebastiana a întrebat:

Cine guverneaza in realitate lumea?

15 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Masonii,cine altcineva?

| MMihai a răspuns:

Cei foarte șmecheri și foarte bogați, care nu se mai satură și vor să fie și mai bogați, în dauna restului oamenilor.

| Rapplex a răspuns:

Niste corporatiiwinking

| JeSa a răspuns:

Pe pamant omul / oamenii.

| ombladon a răspuns:

Chuck Norris

| Marian3rd a răspuns (pentru ombladon):

Nu Chuck Norris guverneaza lumea el guverneaza realitatea in care traieste lumea rolling on the floor

| Syter a răspuns:

Si normal ca omul, daca vrei un raspuns de genu" Dumnezeu" atunci te inseli, in ziua de azi, omul conduce tot, incearca sa se ridice la nicelul lu' dumnezeu (prin atotstapanitor).

| Floris83 a răspuns:

Doar Dumnezeu guvernează lumea pe care El însuși a creat-o din nimic, cine altul ar putea-o face, dacă noi nici un fir de păr din cap nu știm cînd și cum apare, și chiar noi ne-am trezit în lumea asta fără să știm cum, ci doar suntem conduși datorită unor instincte psihosomatice native predefinite, și de conștiință!

| ZK a răspuns:

Eu, Lucifer.tongue

| Bitter a răspuns:

Guvernulaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca sunt oameni care INCEARCA sa o guverneze,sigur sunt grupari care au puterea sa ia anumite decizii cu impact major(cum a facut biserica de exemplu atatea secole).dar sunt sigur ca nu pot controla ce se intampla,tot mereu vor fi oameni cu credinta in Dumnezeu, varfuri de lance, sfinti care vor reusi sa aduca ceva bun in lume si care sa duca omenirea cu un pas mai aproape de locul unde vrea Dumnezeu sa ajunga happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banii

| Marian3rd a răspuns:

Auzi Maica tu gandesti la scara redusa cred ca ti se trage de la prea multe matanii si rugaciuni.

Răspuns utilizator avertizat
| bostoaica a răspuns:

Biserica