| anonim_4396 a întrebat:

Cine este de acord sa se faca o noua categorie " Spiritualitate" sau "Religie"? si sa argumenteze daca vrea big grin

Răspuns Câştigător
| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Eu,sincer,sunt de acord. Cred ca sunt multe intrebari pe acest site care s-ar potrivi acestor categorii si sunt postate la catagoriile gresite.Eu zic DA!

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

N-aş avea nimic împotrivă, pentru că în acest fel s-ar mai aerisi categoria "Ştiinţă şi Filosofie" şi ar fi mai puţine discuţii în contradictoriu.

| BigV a răspuns:

Nu te supara pe mine dar religia si in general biserica sunt niste curve, gandeste-te doar cate razboaie au fost declansate de biserica sau de religii (s-a produs exactul inversul conceptelor pe care le aparau, totusi intr-un mod mascat), pe de alta parte sunt de accord cu "spiritualitate", ma intereseaza subiectul Dumnezeu, probabil pentru ca nu se poate demonstra ca nu exista si asta il face foarte plauzibil! Biserica duhneste rau tare a manipulare, interese ascunse, popi cu vile si Range Rovere! Dupa mine Dumnezeu inseamna bunatate! Si Satana lipsa bunatatii respectiv cruzime si prostie! Imi cer scuze daca consideri ca m-am lungit prea tare!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Big puteai sa fii mai cenzurat eu unul nu cred ca este manipulare, eu de cand ma duc de la biserica de vre 2-3 qni am gasit un duhovnic foarte bun cu care ma inteleg bine un om extraordinar m-a ajutat foarte mult si cand era vorba de bani elsarea primul in ajutor am fost si la el acasa nu are cine stie ce masina sau nu stiu ce casa, uite iti dau un articol daca mai intri vreau sal citesti http://www.sfaturiortodoxe.ro/intre-iubire-si-pacat.htm#_Toc149119577