| dianka_4861 a întrebat:

Cine poate sa imi recomande si mie o carte asemanatoatre seriei amurg dar nu neaparat cu vampiri... ceva romantic care se termina mereu cu bine...am auzit ceva de la rascruce de vanturi... voi ce parere aveti? stiti cumva vreo carte buna de la Rao?

4 răspunsuri:
| pam_pam a răspuns:

Acum cateva zile am terminat La rascruce de vanturi. E ok. Nu e foarte romantica. Eu am mai citit Jane Eyre, de Charlotte Bronte, adica sora lui Emily Bronte, care a scris La rascruce de vanturi. Jane Eyre mi se pare mult mai tare, ma indragostisem de Rochester, personajul principal masculin.

| trisha a răspuns:

Incearca sa cotesti seriile "southern vampire series" cartile dupa care este facut serialul true blood

| emmaangel a răspuns:

Eu una am citit Mandrie si Prejudecata care mi-a placut foarte mult. Se termina cu bine( chiar foarte bine), e foarte romantica si una dintre cartile clasice ale literaturii universale. Ti-o recomand cu incredere! Eu una ma indragostisem de domnul Darcy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite o carte marfa:morti pana la apus, de Charlaine Harris. E un roman de dragoste, cu vampiri, e tare.