| miasdbnqwyiudnwqiygu a întrebat:

Cine se pricepe de aici la retele wireless?

Răspuns Câştigător
Shin
| Shin a răspuns:

@hiphopbeatz:
1. Exista rutere cu mufe USB.
2. Nu are nevoie sa foloseasca modemul ST330 ci doar un ruter cu modem adsl incorporat.

Numai bine, Shinwinking

7 răspunsuri:
Shin
| Shin a răspuns:

Ce problema ai? happy

Shin
| Shin a răspuns:

Daca ai un ruter cu modem adsl, da. Daca nu, poti sa mai pui o placa de retea pe pc-ul pe care-l ai si sa-l folosesti ca server ca sa dai net la alte pc-uri.
Numai bine, Shinwinking

Shin
| Shin a răspuns:

It's no problem, we're all here to learn something tongue

| hiphopbeatz a răspuns:

Nu poti pune o iesire usb la un router. Iti trebuei iesire de retea adica fir tip agrafa, asemanator cu cel de telefon.

Firul acela mai pai se va introduce in router ce va imapartii internetul la cat e calculatoare ai.

peace sign

| hiphopbeatz a răspuns:

@Shin umm didn't know that. imi cer scuze daca am eronat pe cineva.

Macar am incercat=)

peace sign

| miasdbnqwyiudnwqiygu explică:

Am net clicknet--modem ST330--iesire usb. Pot sa pun router ca sa dau net si la alt PC?

| dannypapuc a răspuns:

Salut.la iesirea de telefon din perete, atasezi routerul wireless si apoi poti conecta si alt pc la el prin cablu sau wireless.Routerul nu il atasezi la iesirea din calculatorul tau. Sper ca m-am facut inteles. Daca vrei mai multe trucuri intra pe http://www.trucuriwindows.net bafta