| ChibiRose a întrebat:

Cineva imi fura prietenel si le face sa faca tot ce spune ea.Cum procedeaza? Vreau si eu sa am fite sa-i arat eu ei.Ma ajutati cu sfaturi despre fite si/sau despre cum sa-i fur prietenele si sa le fac sa faca ce zic eu? Daca vreti sa ziceti ca nu e frumos, maibine nu postati!

5 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Draga mea, iartă-mă dacă voi părea prea dur, dar îţi voi spune un secret: Nimeni nu îţi poate fura un prieten care ţine la tine. Punct. Asta înseamnă că nu i-ai putut ţine tu aproape, pentru că prietenii nu sunt obiecte să fie furaţi, ci fiinţe cu sentimente, şi o gândire logică. Cel mai probabil că ţi le-a "furat" spunându-i minciuni despre tine, pe care un prieten care ţine la tine nu le-ar crede. Sfatul meu e să o laşi în pace pe ea şi pe gaşca ei de prietene ipocrite şi false, deoarece îşi merită pedeapsa. Cât despre fiţe, mai bine nu. happy

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Nu, nu pricep. O persoană te poate convinge doar dacă o laşi tu. dar dacă unii nu o au în cap decât pe Hannah Montana...

| ChibiRose explică:

Nu pricepeti.Aceea e cea mai convingatoare fata din scoala, poate face si 2 surori sa se urasca!

| anna01 a răspuns:

Voi vreti sa ametiti saraca turma de prietene? Ce fel de prietene se perinda de la un stapan la altul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti sunt prietene, fa-ti alte cunostinte cu care impreuna sa va placa sa va petreceti timpul impreuna, restul, chestia cu fitele, cred ca cine cauta sa impresioneze de fapt are o mare lipsa de incredere in propria persoana. Un om puternic stie in sinea lui cine este si nu are nevoie de confirmarea sau acceptarea altora.Cand te vei maturiza, fara suparare, vei intelege mai mult. Succes in viata!