| Gabriel_Madalin_1990 a întrebat:

Coletele trimise din afara, cand ajung in tara raman la vama pana se plateste o taxa? sau se duc direct la posta.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt trecute prin vamă cu raze X. Majoritatea direcționate direct la poștă.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă nu conține trimiteri problematice (marfa in multe exemplare, destinată evident revânzării), vine la poșta din zona ta de domiciliu

| Dismally a răspuns:

Depinde de unde vine coletul, daca vine din UE atunci ajunge direct la posta, daca vine din afara spatiului UE atunci va ajunge la oficiul vamal.

| Gabriel_Madalin_1990 explică (pentru Dismally):

Si cat timp va ramane la oficiul vamal daca sa zicem nu pot ajunge acolo timp de 2 saptamani, il trimit inapoi sau il tin pana vin sa il iau

| Dismally a răspuns (pentru Gabriel_Madalin_1990):

Asta nu stiu, ar trebuie sa intrebui pe cineva care lucreaza la posta.