CONCURS: Care e cel mai creativ cadou primit vreodata?

Later edit: Va multumim tare mult tuturor pentru participare. Premiul a fost castigat de Klepto :)

Oare ce si-ar dori?, Ce i-ar placea sa primeasca?, Ce cadou frumos as putea sa iau?
Acestea sunt doar cateva dintre intrebarile care ne chinuie de fiecare data in decembrie sau in preajma ocaziilor importante din viata noastra si a celor dragi.

Pentru ca stim ce inseamna sa te framanti in cautarea cadoului perfect, anul acesta vrem sa va scapam de niste griji si sa va povestim despre super-prietenii nostri de la Exciting.ro, maestrii darurilor personalizate si facute cu mult, mult suflet. La ei pe site va asteapta cutii muzicale, bijuterii, tricouri, agende si jucarii, toate personalizabile si facute cat mai pe gustul celui care urmeaza sa le primeasca.

Si ca sa experimentati pe propriile simturi cat de tare e cand primesti un dar neasteptat si facut special pentru tine, va invitam la concurs. Cei de la Exciting.ro vor oferi o cutie muzicala personalizata celui mai interesant raspuns la intrebarea: Care e cel mai creativ cadou pe care l-ai facut sau pe care l-ai primit vreodata? Premiul il puteti personaliza pentru voi sau pentru cineva drag.

Va asteptam raspunsurile pana pe 19 decembrie, la ora 12.00, si apoi anuntam cine-a castigat ceva similar minunatiilor din imaginea de mai jos :) Mult succes!

Alexandra - TPU
68 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

O lampa in stilul acesta pentru o prietena.
Doar ca ii pusesem si un led verde.
Arata destul de tare :D

http://www.youtube.com/watch?v=Za82GE5WpmI

caramela
| caramela a răspuns:

Buna ziua!
nu am primit mai nimc de mic copil, ca asa erau vremurile, am primit doar eu si sora mea(care din pacate nu mai este) cate o pernuta, mi s-a parut cadoul cel mai frumos si pastrez si astazi acea pernuta.
Sarbatori fericite tuturorhappy

| positivity a răspuns:

Sunt o persoană destul de inventivă! Sinceră să fiu, niciodată nu am suficienți bani pentru a-i cumpăra cuiva un cadou, așa că ajung să fac ceva singură, să pun suflet în acel lucru mărunt pe care-l voi dărui!
Îmi place să muncesc la un cadou, astfel încât să arate cât de frumos posibil. O dată, am făcut cadou cu ocazia Mărțișorului niște broșe simpatice din aracet și aluat! Arătau foarte interesant!
De ziua mamei mele, i-am făcut acesteia precum cadou, un tablou pictat de către mine, făcut din coji de ouă. Însă și un tablou pictat pe sticlă!
Acum lucrez la o nouă „artă", ce va fi dată drept cadou unor persoane speciale pentru mine! Este o mini pictură, un tablou de iarnă cu ocazia Crăciunului, pictat pe coji de ouă, pe CD.

| Klepto a răspuns:

In cateva zile o sa se faca 2 ani de cand am primit cel mai creativ cadou. Nu spun ca nu am primit destule cadouri bune pana acuma, dar acesta a fost ceva diferit. Nu a costat bani, s-a consumat ceva mult mai important, timpul acelei persoane si a fost creat pentru mine si curiozitatea mea peste masura. Pentru toata lumea o sa para ceva banal, ceva simplu, dar nu l-as da pentru nimic. As prefera sa pierd orice altceva, dar acest obiect nu. Poate sunt eu mai defect, dar consider ca urarile, daruirea si timpul pierdut, se pastreaza in acel cadou. Daca as fi primit ceva scump, nu m-as fi bucurat la fel de tare, si nu as fi tinut asa de mult la el. Poate sunt eu mai ciudat, poate prea batran, dar un cadou bun nu trebuie sa aiba pretul de 3 sau 4 cifre, ci sa contina o parte din tine, un gand bun, o urare sincera.
Eu am primit o cutiuta hand-made, m-a cucerit faptul ca s-a depus efort pentru a fi facut, detaliile, mesajul, impachetarea, toate au fost facute de mana. Mesajul era real, a fost din suflet si a fost sincer.
Cum arata? La ce nu as renunta? Ce cadou m-ar putea face sa dau orice altceva, doar sa nu-l pierd? http://img577.imageshack.us/img577/7341/99ye.jpg
Asa arata, stiu ca o sa par "altfel", dar intr-o lume plina de persoane false, pretuiesc orice lucru "real" primit.

Cel mai creativ cadou facut de mine...
Am facut de la cadouri pline de ironie, pana la cadouri care m-ar face sa fac femeie pentru multe persoane, dar daca ar fi sa aleg, as alege cadoul cu cel mai neplacut aspect. Am facut acuma ceva timp 3 boboci de trandafiri din bucati de radiera colorata, cred ca a durat 2 zile sa-mi iasa "decent". Nu au iesit frumos, nici macar acceptabil (in opinia mea), dar fiindca eu neavand talent deloc, m-am straduit sa ii fac, m-am taiat de 3 ori si am iesit din vestita "zona de confort", sigur este pe locul 1.
Ferice de cei cu orice fel de talent, eu fiind invidios pe ei, deoarece neavand unul, ideile mele stagneaza si raman in stadiul de doar idei.

Sarbatori fericite tuturor.

| TheCritic a răspuns:

Pentru o prietena nascuta pe 29 februarie. Mereu se plangea ca e nascuta in ziua asta si multi uita cand e ziua ei, asa ca, impreuna cu alti doi prieteni am luat camera de filmat si am mers pe strazi rugand oameni de diferite culturi si nationalitati sa ii ureze in limba lor la multi ani. A fost un cadou superb. Anul acesta am primit de la o prietena de-a mamei portretul meu facut din hartie si ata si il ador.

| FucktheSystem a răspuns:

Cel mai creativ este clar doza de Grolsch făcut de un prieten boxă pentru mine. Adică aveam un obicei să ieșim în fiecare seară de vară la o doză de Grolsch și la începutul lui Septembrie mi-a făcut o boxă funcțională dintr-o simplă doză de bere, nu știu despre voi, dar mi se pare genială.

Ceva în genul ăsta : http://image.made-in-china.com/......MC526-.jpg

| DenisIonut01 a răspuns:

Pai o figurina facuta din lut laughing

| CautNume a răspuns:

Am o colega care mereu imi spune tot felul de chestii despre fiarele vechi, iar de ziua mea mi-a dat un cui (desigur, din fier) si o poezie despre el.

| Ironicnαme a răspuns (pentru CautNume):

Piranda Iuli a ajuns vedetă pe TPU laughing

| xxxxxxxxdfsfsdfsdf a răspuns:

O data le-am facut parintilor dintr-un borcan o casuta ciupercuta, in care poti sa pui o lumanarica. ^_^

| GaBBiii a răspuns:

Buna, am primit o poseta facuta din ambalaje, e superbaa.

| OnuOnulică a răspuns:

Bună
O bicicletă cu 3 roții.

| AtateaConditii a răspuns:

Am oferit niste papuci cu talpile in forma labei de caine.

| Axys a răspuns:

big grin mi-ar placea sa casig pup

| Axys a răspuns:

Un laptop :X

| drogh a răspuns:

Am cumparat unui copil de gradinita pentru a-i fi mai usor, un papagal vorbitor care inregistra toate spusele educatoarei, cantece, vorbe ale parintilor, sunete ale animalelor sau ale unor copii, replici din filme sau dialoguri. Acesta era viu colorat. Cred ca, l-am ajutat sa isi dezvolte capacitatea de a percepe, de a invata, de a se juca si mai ales, de a avea o companie placutahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un penis din ciocolata a primit un amic de ziua lui de la noi, fostii colegi de scoala, dupa 5 minute in caldura petrecerii s-a inmuiat si a cazut in josca era "Sculat" laughing)), iar prietena lui a zis "ok....asta e destul de realist, chiar dupa 5 minute expira si realul" rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna seara!
Acum ceva timp, nu stiam ce cadou sa fac unei prietene foarte apropiate, mai ales ca dansa lucra si la birou.
La un moment dat mi-a venito idee in cap si am surprins-o cu un CREION CU PRASTIE. Nu de alta, dar sa-si mai aminteasca astfel ca din cand in cand mai trebuie sa se si distreze, nu doar munca si iar munca.
Ceva de genul:
http://www.andreearaicu.ro/......dolari.jpg
I-a placut tare mult cadoul.
Am fost tare multumita cand am vazut ca a bucurat-o acest cadou, simplu de altfel, dar creativ in acelasi timp.
O seara frumoasa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu primesc cadouri sad
sau da?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un joc pe PC

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Credeam ca nu o sa vina ziua asta, dar uite ca a venit. Felicitari Alexandra, asta da intrebare, mai ca-mi vine sa te iau in brate si sa nu-ti mai dau drumul deloc thumbs up applause
Multi au sa rada cand au sa citeasca randurile pe care le scriu dar nu imi este rusine de ceea ce am sa scriu, aveam 12-13 ani, eram in clasa a saptea, era perioada aceasta cu cadourile facute intre colegi, eu neavand bani imi era rusine de crapam dar inventivitatea mi-a iesit in ajutor. Avand la indemana hartie si creioane colorate am desenat cateva flori iar sub ele am scris urmatoarele:
"Nici un cadou din lume nu ma face mai fericit decat sclipirea din ochi tai cand ai sa citesti aceste randuri"
Eu trebuia sa fac cadou unei fete care era cea mai respingatoare din clasa, cea mai "scortoasa" la suflet laughing bineinteles ca am avut ajutorul doamne diriginte( imi stia situatia sociala) ea a vrut sa vada cum reactioneaza respectiva, mie nu-mi trece prin minte sa-i scriu asa ceva. Spre surprinderea mea am vazut-o pe respectia ca plange si ca se indreapta catre mine, eu m-am retras catre catedra spre doamna dirigintalaughing credeam ca ma ia la palmelaughing dar de unde? M-a pupat de doua ori dupa care a fugit afara din clasa, am ramas fara cuvinte, doamna diriginta radea si ma felicita dar degeaba, nici acasa nu mai stiu cum am ajuns dar de atunci mi-am dat seama ca nu trebuie sa ai bani ca sa fi fericit. Cadou creativ nu am primit dar astept cu nerabdare sa mi-l fac eu, din copilarie visez la o masinuta din aceea cu pedale laughing o sa ma credeti nebun dar am sa-mi fac una mai mare cu roti de bicicleta, in genul unui cart dar fara motor laughing Cum este gata am sa-i fac fotografii si am sa ma tot laud cu ea laughing

| Laura927 a răspuns:

O vacanța de 2 zile in pădure intr-un cort împreuna cu 30 de prieteni ( era ziua mea de naștere).

| kiv1990 a răspuns:

Cel mai creativ cadou a fost o husa pentru iphone 5, facuta de verisoara mea. handmade cu bisere, mpletita cu diferite culori. E super

| ILoveTacos a răspuns:

I-am făcut acum câțiva ani mamei mele două tablouri:unul era cu o cheie(și cheia era chiar adevărată, lipită de tablou) si celălalt cu o inimă cu o încuietoare.

Un alt cadou creativ pe care l-am primit a fost o carte personalizată în care eu eram personajul principal.

| NYK4u a răspuns:

O cutie de cadou care are in interior, ghici ce? Nimic. laughing

| atoatestiitoarea a răspuns:

Dau cursuri de astronomie in scolile primare si colegii. Cel mai frumos cadou pe care l-am facut a fost o luneta astronomica de 70 de mm diametru lentilei cu care o fetita de 12 ani sub indrumarea mea a fotografiat Jupiter si cei patru sateliti ai sai si ca sa-i fac o surpriza am trimis fotografia facuta SI developata de ea la revista Astronomy din Marea Britanie cu toate detaliile tehnice de fotografiere, revistà care a publicat-o pe coperta si in plus i-a trimis suma de 1000 de livre sterline!

| an0therkid a răspuns:

Buna! Pai intr-un an nu stiam ce sa-i fac surorii mele cadou, apoi am invatat origami si am realizat o lebada pe care o pastreza si acum ^.^

| Lolităăăă a răspuns:

Un telefonhappy

| SlenderWomen a răspuns:

Cel mai creativ cadou a fost o mamaliga cu cacao ornata cu frisca si fructe pe care i-am dat-o unui coleg de ziua lui.si cel mai cadou creativ primit a fost de mos Nicolae o masinuta

| Loredana123 a răspuns:

Cel mai creativ cadou pe care l-am facut a fost niste cercei facuti de mine din bucati de matrial si carlige.

| elena445 a răspuns:

Am incercat mai demult sa ii fac mamei niste cercei din ciocolata aproape mi-a iesit si am primit o carte cu cele mai frumoase povesti din literatura noastra.