| Briosicaaa a întrebat:

Considerati ca reclamele incurajeaza oamenii sa cumpere lucruri de care nu au nevoie? Daca da, de ce le cumpara?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vor sa atraga atentia publicului asupra produselor pentru a obtine beneficii in masa. Cine nu stie ca reclama repetata des nu e produs de calitate isi risca banii dar mai tarziu isi da seama ce trebuie cumparat si ce nu trebuie.

| Delicacy a răspuns:

Da,de fapt acesta este şi scopul unei reclame.Ea are un caracter persuasiv, îţi atacă, în mare parte, inconştientul şi te convinge să cumperi ceva care nu îţi foloseşte.

| Luxeternus a răspuns:

Daca nu era asa, nu mai existau reclame.
De ce le cumpara? Din prostie. Efectul de turma, faptul ca arata bine, poate o sa foloseasca candva acel ceva....choose your poison.