| Dismally a întrebat:

Considerati ca sunteti un om bun? De ce?

72 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Nu stiu daca sunt, dar incerc sa fiu.
Si cred ca asta conteaza.

| Catrice a răspuns:

Da normal.
Că nu meriți bunătatea mea, asta e alta povestehee hee

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu. Sint un nenorocit. Dar incep sa imi revin si voi fi mai bun decat am fost vreodata.

| Dismally explică (pentru PainTech):

Sigur, asta conteaza. Cum incerci? happy

| Dismally explică (pentru Catrice):

Pai nu trebuie sa fii cu oricine big grin

| Dismally explică (pentru GabiDumitrescu):

De ce vrei sa te schimbi?

| SilentRain a răspuns:

Nu,sunt doar un om si atat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,n-am defecte de genul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că mi s-a spus: Mamă, ce bună-i asta! laughing

| Dismally explică (pentru SilentRain):

Da, cred ca majoritatea oamenilor sunt undeva la mijloc happy

| Dismally explică (pentru anonim_4396):

Hmm, si ce calitati mai ai in afara de rautate? big grin

| Dismally explică (pentru anonim_4396):

Daca ti s-a spus inseamna ca esti laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dismally):

Oooare? laughing

| SilentRain a răspuns (pentru Dismally):

Ași tinde să zic că majoritatea sunt indreptati spre rău
Mai rar oamenii dispuși așa faca un bine fara un interes, asta e doar parea mea

| Dismally explică (pentru anonim_4396):

Sigur laughing

| Dismally explică (pentru SilentRain):

In ziua de azi nu mai gasesti nici oameni dispusi sa-ti faca rau, sunt mai degraba indiferenti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dismally):

Nu-mi place sa ma laud sad

| Drimmero a răspuns:

Imi place sa ajut, unde consider ca cineva merita ma bag, defectul face sa mai ajut si persoanele nepotrivite. Sunt mai degraba milos, mi se face ziua mai buna daca ajut pe cineva fara sa primesc ceva la schimb, doar sa imi spuna multumesc, ma umple de fericire ca am facut ceva bine )))).

Am ajutat destula lume, de multe ori se intampla spontan, sa ajut un batran sa treaca strada, sa intre in vreun bloc, sa nevazator si tot asa. Tin minte ca ma grabeam sa ajung undeva si in fata mea o tipa cu bicicleta, ii pica lantul, m-am oprit la ea sa o ajut, am incercat sa-i pun lantul fara sa ating ca ma faceam varza pe maini, am incercat din schimbator dar nimic, pana la urma am luat lantul cu mainile si l-am aranjat asa, ce aveam pe maini apoi...si mai aveam putin si trebuia sa ajung, ea statea aproape de locul ala dar daca m-am oferit nu s-a mai dus pana acasa, norocul face sa ma primeasca la ea in curte sa ma spal, apoi cum ies din curte aveam in cap melodia aia de la GTA Mission passed ))) asta mi se pare cea mai amuzanta intamplare cand am ajutat si mi-am adus aminte de ea, rad si acum.

| Dismally explică (pentru anonim_4396):

Pai nu e o lauda cand cineva te intreaba de ele big grin Era daca le expuneai asa, fara sa fi intrebat nimeni.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Dismally):

Pentru mine. Pentru ca altfel innebunesc sau ma sinucid si nu am nici un interes deosebit pentru nici una dintre astea doua. Vreau sa fiu in viata si cit de cit sanatos si intreg la cap cit sa ma pot bucura de priveliste cand intreaga omenire se va duce dra$ului!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Credeam ca e ironic primul tau raspuns.Inca nu sunt sigura thinking
In ce sens nenorocit?

| Dismally explică (pentru Drimmero):

Bravo, foarte frumos din partea ta happy

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Revin miine cu detalii, acum ar cam trebui sa trag pe dreapta. happy

| Dismally explică (pentru GabiDumitrescu):

Succes cu schimbarea atunci. Dupa cum a inceput anul asta, sfarsitul poate fi la primul colt... happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ntz.Mesajele la volan nu te aduc pe calea cea dreapta.Astept.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

La mine tras pe dreapta = bagat la somn. Nu conduc. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Pacat sad

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Deloc pacat, ar fi inca un cretin la volan. Ca pieton sunt mai relaxat decat as fi la volan. Plus ca e si mai sanatos mersul pe jos, cel putin atita vreme cit nu te calca vreo masina. :) Asa, de noapte buna - https://www.youtube.com/watch?v=hh4KiMRk5bE

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Heavy metal? De fapt doom.Imi place.Desi nu prea pare potrivit de noapte buna.

| Dismally explică (pentru GabiDumitrescu):

N-ai gusturi rele big grin Iti place ultimul album - The Ghost of Orion?