| gamerulmalahios a întrebat:

Conteaza atat de mult inaltimea pentru fete?
Salut TPU! Sunt scund si sunt complexat de acest lucru.Sunt multe motive pentru care acest lucru ma deranjeaza-sunt mai slab decat ceilalti (in sensul ca sunt usor de batut si am mai putina forta), ma incurca in a face anumite lucruri, in schimb motivul principal este acela ca nu am succes la fete.Acum parerile sunt impartite:unii spun ca e f importanta inaltimea, altii ca nu conteaza? De asemenea, e important si in ce context e importanta : conteaza sa fiu inalt in general sau sa fiu mai inalt decat fata respectiva?
Eu unul am 166 cm (in general par de 170 cm). Daca e important sa fi inalt in general atunci e cam naspa pentru mine, in schimb, daca e sa fiu mai inalt decat fata respectiva nu e problema asa mare-cred ca mai mult de jumatate din femei au sub 1.66.Deci:
CONTEAZA INALTIMEA BARBATULUI PENTRU FEMEI? DACA DA, IN CE CONTEXT-SA FIE INALT IN GENERAL SAU SA FIE MAI INALT DECAT EA?
P.S.-Fara raspunsuri de genul probabil n-ai succes din alte motive... fata am, la corp stau bine, iar din punct de vedere moral, nu pot sa spun ca stau bine, dar nici prost(sunt un baiat normal).

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Conteaza foarte mult,dar consider ca fiecare om care se dezvolta material, mintal, fizic are sanse sa isi gaseasca o iubita, mai mare problema e sa gasesti o fata sincera, rar asa ceva

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Pentru unii da pentru altii nu. Mai rar fete care umbla cu baieti mai scunzi ca ele, baietii dupa cate am observat de multe ori nu au nici o problema.
Daca ai 1, 66 atunci sunt sanse sa iti gasesti o fata mai scunda si cu tocuri nu cred ca te-ar depasi
Daca esti mai inalt decat fata cred ca e de ajuns, nu trebuie sa ai 2 m.

| RAY a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

Urato pe mine ma accepti daca sunt mic de inaltime?

| PrintesaGumitaa a răspuns (pentru RAY):

Atat timp cat compensezi material, mintal si fizic pot trece cu vederea

Glumesc :p
Daca cineva care imi place e mai inalt ca mine chiar si daca port tocuri, de ce nu.

| RAY a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

Deci inaltimea de decisiva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, conteaza foarte mult pentru ele inaltimea. Daca spune una ca nu, sa fii sigur ca minte. Dar nu trebuie sa iti tai venele. Am cunoscut o gramada de barbati care au pana in 165 si au iubite/sotii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,contează.
Să fie mai înalt decât ea. dacă ea are 1, 50 nu ar fi prea greu, nu? Dar cine ar sta cu cineva de 1, 52?
Prefer să fie înalt.Mai înalt ca mine, înalt în general.
Și evident că n-ai succes și din alte motive.