| Inferno a întrebat:

Contul unui youtub-er a fost sters pentru ca a omorat o feminista in Red Dead Redemption 2.
Implicatia acestei decizii ar fi ca 99% din jocuri nu mai pot fi postate pe YT,nu trailer, nu gameplay, nimic.

Cum este posibil ca niste oameni ce detin o platforma atat de mare cum este YT sa aiba o judecata atat de handicapata? Si un copil de 10 ani poate face distinctia dintre un joc video si realitate.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ciudat caz intampinat in Youtube. s-au incalcat reguli verbale de i-au sters contul sau era un pericol social pentru altii

| bogdan324 a răspuns:

Pfft,doar atat? Eu am terminat jocul si iti spun ca sunt lucruri mult mai rele care sunt sigur ca sunt acceptate pe Youtube.
Videoclipul a fost dat jos din cauza numarului de reporturi primit din partea unor persoane ''triggered''.
In plus,chiar daca ma doare sa o spun, este doar un joc, si este rated M(de la Masterpiece), asa ca se stie de dinainte cam care-i treaba in acel joc, dar ce sa faci, nu-i poti multumi pe toti.

| RAY a răspuns:

Eu sunt de acord, libertatea de exprimare nu inseamna anarhie, de ce a omorat o femeie? omul este o bestie care trebuie stapanita prin frica

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

E un joc video boss.

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Feminismul din mine urla =barbati ticalosi omoara femei in jocurii video laughing

| RainmakerX a răspuns:

Salut, Inferno! Cei de la Youtube nu sterg conturi asa, de capul lor. Contul/videoclipul a fost sters pentru ca a fost raportat de un numar destul de mare de utilizatori.

Din aceasta cauza cei de la Youtube au fost instiintati de natura videoclipului si au aplicat acele masuri pentru a nu supara multimea care a dat report. Daca nu ar fi dat respectivii report atunci videoclipul putea sa ramana acolo fara probleme tinand cont ca sunt multe alte chestii care nu au fost date jos de pe platforma.

Totul tine de prostia oamenilor care au dat report, cei de la Yt si-au facut doar datoria. De asemenea, contul tau poate sa fie sters si daca esti un utilizator fara probleme dar lumea decide sa te raporteze in masa.

| Inferno explică (pentru RainmakerX):

Intregul cont a fost sters, nu doar filmuletul.

| SG1995 a răspuns:

Da, acum se vede multe din inepțiile corectetitudinii politice.

| Exilee a răspuns:

A primit flake. PS: saluuuut, ti a fost dor?