| LoveToHate a întrebat:

Copilul din voi inca mai are nevoie sa se uite la desene animate? Care sunt desenele copilariei voastre? Cu ce v-au impresionat?

Răspuns Câştigător
| DEBrown a răspuns:

Am 18 ani aproape si inca mai ma uit la multe desene. Bun, sper sa nu omit prea multe.

- Clanul nebunaticilor
- Spioanele
- Copiii de la 402
- Zambetul lui Sharon
- Tarzan
- Viata cu Louie
- Curaj, caine fricos
- Fetitele PowerPuff
- Ce-i cu Andy
- Laboratorul lui Dexter
- Jack, piratul cel teribil
- Povestiri din cripta
- Familia Tofu
- Enigmele din Providence
- Salamandra lui Ned
- Dennis, pericol public
- Willy Fog (toate seriile)
- Ed, Edd si Eddy
- Spider-Man
- Johnny Bravo
- Timon si Pumba
- Familia Flinstone
- Tunetozaurii
- Pantera Roz
- Franklin
- Babar
- Nils Horghenson
- Vaca si puiul
- Billy si Mandy
- Simsala Grimm
- Gemenii Cramp
- Pinocchio
- Caine rau
- Andersen povestitorul
- Diabolik
- Peter Pan
- Scooby Doo
- Galactik Football
- Capitanul Tsubasa
- Nevastuica
- Sonic X
- Tutenstein
- Familia Addams
- Robogandacelul
- Gadget (si gadgetinii eventual)
- X-Men
- Lolek si Bolek
- Fliper
- Salvatorii
- Wacky Races
- Road Runner and Coyote
- Jim Button
- Pisoiul Eek
- Looney Tunes
- Popeye marinarul
- Tick
- Marsupilami
- Tom si Jerry
- Lumea lui Bobby

Sper sa nu te plictisesti citind lista, dar mi-era dor de ele.

13 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Tin minte citeva seriale difuzate prin anii.70-.80; Heidi, Amintiri din padurea verde, gala desenului animat Simbata de la ora 13 la 14, Bamby, Lolec si Bolec in jurul lumii, Pantera roz, Un serial de o comedie iesita din comun, un fel de stanta la Don Qiujote dar se chema don Coiote care a durat extrem de putin si nelipsitii Tom si Jery a caror amintiri au afectat o ora de istorie cu asistenta directorului. Aveam un coleg care avea si inca are un talent exceptional la desen ajungind acum pictor.Eram la respectiva ora cind el mi-a intins un desen facut atunci cu citeva scene din Tom si Jery.Am bufnit in ris la care directorul ne-a invitat frumos afara.

| Mangustă a răspuns:

Cand eram mai mica nu prindeam Disney sau Jetix sau cum se numea pe atunci si aveam doar Minimax si CN (si asta descperit ceva mai tarziu) In fiecare seara era lege sa intram in casa la ora 8:30 sa ne uitam la Pokemon pe A+ si in general toate televizoarele din casa erau ocupate si ma imploram de bunica laughing Cele mai tari erau Povestiri din Cripta la care muream de frica si tot ne uitam sau Autobuzul Magic, de acolo am aflat de unde vine oul pe la o varsta frageda si de atunci l-am privit cam cu jumate de ochi. Mai erau si Familia Traznita, Misterele din Providence, Aventurile lui Piggley Winks, Zambetul lui Sharon, Arthur etc. si la toate am vazut fiecare epison de vreo 2 ori desi nu stateam chiar asa de mult in casa la TV.
Oricum buna intrebare, cred ca le-ai amintit la toti de niste momente frumoase.

| TatianaCecilia a răspuns:

Sailor Moon.

| anyhylator a răspuns:

Eu am aproape 18 ani si inca ma uit la desene(cred ca toata viata ma voi uita-pentru mine desenele reprezinta,, o gura'' de binedispunere si astfel,, maschezi'' trecerea timpului).
Cand ma uit la desene parca timpul este rabdator cu mine si anii raman in loc-desenele sunt o punte de legatura cu copilaria indiferent de varsta.
Am crescut cu,, Curaj cainele cel fricos big grin'',,, Ben 10'',,Naruto'',,, Dragon ball z'',,, Yogi-oh''etc.
Desenele nu sunt,, desene'' ci una dintre posibilitatile de a fi copil si de a evada din,, capcana'' imposibilului, deoarece cred ca fiecare dintre noi a crezut(crede) ca totul este posibil si ca nimic nu ne poate sta in cale. big grinbig grinbig grinbig grin:

| MrsEinstein a răspuns:

Louie's Life, What's with Andy şi Curaj, câine fricos.
Desene adevărate, nu glumă!

| 1DPinkpOint a răspuns:

Copilul din mine inca se uita si se va uita la tom si jerry cu drag si la serialele de pe Disney[hai sa fim seriosi,acelea nu sunt desene.]. Iar preferatele mele erau Johnny Bravo,,Spioanele,Scooby-doo,fetitele Power-puff,laboratorul lui Dexter, Ed, Edd si Eddy, Viata cu Louie, Curaj caine fricos, Vaca si puiul si multe altele love struck ..si cel care m`a impresionat a fost Copii din camera 402 laughing nu ratam nici un episod. happy

| KameliaAura a răspuns:

In cateva luni am 19 ani...sincer nici nu mai suport desenehappy m-am uitat si eu odata la ele dar acum nu.Probleme din familie m'au maturizat prea repede.Copilului din mine ii lipseste viata calma, linistita, iesirile cu prietenii cand ne jucam pana seara tarziuhappy

| BiscuiteOreo a răspuns:

Doaaaaaa. Inca ma mai uit, dar nu la tv, pe internet. La televizor sunt niste porcarii. Cartoon Network e jalnic acum, Disney Channel nu se va compara niciodata cu Jetix sau Fox Kids, Boomerang imi place, inca mai da desene frumoase.
Preferatele mele, Tom si Jerry, clar, Scooby-Doo, Lonney Tunes, Copii de la 402, Ce-i cu Andy, Laboratorul lui Dexter si cam atat big grin

| blahblahx100 a răspuns:

Eu am 15 ani si inca ma uit la Disney Channel si Cartoon NETWORK laughing)) Cel mai mult imi plac tonguehineas si Ferb si Ben 10 laughing)

| Iho a răspuns:

Vaca si Puiul

| 123abcd a răspuns:

Cu siguranta acelea sunt Viata cu Louie si Copii de la 402. Am 17 ani si inca folosesc replicii auzite in acele desene.
Mi-a mai placut si Laboratorul lui Dexter si Fetitile Powerpuff.

| LeeJoU a răspuns:

Da,aproape toate care erau pe jetix si foxkids, acum mai sunt cateva pe cine dar si acolo au dat aia in seriale de filme, mau impresionat ca erau faine si iti facea placere sa te uiti la ele.

| Teolikka99 a răspuns:

Eu am 13 ani si ma mai uit la desene(aproape tot timpul) Viata cu Luie, Caine rau, Curaj caine fricos...big grin