| anonim_4396 a întrebat:

Credeți în masoni?
Adică știu că ei sunt cei care conduc lumea, dar oare chiar vor să ne facă niște sclavi?
A da și încă ceva, credeți că țara noastră a primit un atac psihologic de la statele dezvoltate, care au ură pe noi (din pricina credinței noastre)?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Prima întrebare e cum ai zice dacă crezi în FMI. laughing Masoneria există și orice prost știe asta, e o organizație cât se poate de vizibilă și culmea are și site-uri, înscrieri, ședințe etc.

La următoarea nu poți spune că așa e pentru că nu ai de unde să știi asta.

Țara noastră nu cred că a primit atacuri psihotronice deși prostimea cam ne face să credem asta. E doar din cauza nivelului de trai, oricum românii sunt clasați de unii destul de sus ca IQ.

| UzOm a răspuns (pentru T0T):

Aici apare o mică problemă. Majoritatea cred că masoneria e doar un basm creat pentru a speria lumea.

| T0T a răspuns (pentru UzOm):

Probabil ei cred că rolul masoneriei pe care îl expun conspirațiile cred că e un basm, așa cum ai spus tu, însă masoneria există :

https://ro.wikipedia.org/wiki/Francmasonerie

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cred ca e paranoia in folosul cuiva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da ..Illuminati ca sa ne exprimam mai corect, responsabilii sunt familia Rothschild :

https://searchnewsglobal.wordpress.com/......ari-avere/

https://marinbodrug.wordpress.com/......uce-lumea/

Astia fac legea, se inmultesc precum iepurii si se afla in toate tarile ( exclus : Coreea de Nord, China cred ca si Japonia si Coreea de Sud )

| Kyılε a răspuns:

Ce-s masonii? Mi-e lene sa caut pe Goagal big grin