| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca am sanse sa urmez facultatea de medicina daca imi este frica de injectii? Alte temeri nu am legate de sange etc, dar cand vad o injectie ma cam apuca palpitatiile.Credeti ca sunt sanse sa ma obisnuiesc? Aveti experiente similare?

Răspuns Câştigător
| nataliaduchess a răspuns:

Si eu am avut aceeasi fobie. Daca iti doresti foarte mult sa urmezi medicina, atunci trebuie sa te controlezi. Daca nu te poti controla inseamna ca pasiunea ta pentru medicina nu este atat de mare pe cat crezi tu.Incearca sa te obisnuiesti si gandeste rational:daca nu faci acea injectie poate vei suferi toata viata, sau poate nu vei putea vindeca tu insasi o boala de care sufera un pacient al tau. Sper ca te-am ajutat. Funda?