| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca am sanse sa urmez facultatea de medicina daca imi este frica de injectii? Alte temeri nu am legate de sange etc, dar cand vad o injectie ma cam apuca palpitatiile.Credeti ca ma pot obisnui? Stiti cazuri asemanatoare?

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și dacă va trebui să operezi, ce vei face? Din medic devii pacient!
Ori nu ai nicio temere ori altceva!
Succes.
Pa, pa.

| Laura46 a răspuns:

Daca ai teama asta, oare ce se va intampla cand va trebui sa faci disectii? Trebuie sa ai sange rece in astfel de situatii, esti convins ca medicina e domeniul potrivit pentru tine?

| EvangelineLovin a răspuns:

Pana la urma o sa te obisnuiesti, mai ales daca ai mereu de a face cu asta.si de ce sa iti fie frica? ca doar nu te intepi pe tine, ii intepi pe altii.

| Dana211 a răspuns:

Eu sunt in aceeasi situatie. Nu suport acele deloc. Pana acum nu am fost nevoita sa le folosesc decat foarte putin ( adica sa intep pulpa degetului unui coleg) mai incolo nu stiu ce voi face... sper sa treaca frica de la sine

| anonim_4396 explică (pentru Dana211):

Esti la facultatea de medicina?

| Dana211 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dap

| anonim_4396 explică (pentru Dana211):

Si eu vreau sa urmez medicina si vreau sa ma pregatesc dinainte.am auzit ca este o facultate foarte grea.

| Dana211 a răspuns (pentru anonim_4396):

Este dar daca iti place si ai ambitie nu e imposibil sa o termini sau sa intri. Succes

| anonim_4396 explică (pentru Dana211):

Mersi.mult succes si tie!

| catalinoiumada a răspuns:

Buna
cand am fost mai mic nu le suportam. trebuiau sa ma tina 2-3 asistente sau cineva.si am facut de cand m-am naascut.mereu ma imbolnaveam. dar m-am gandit ca e spre binele meu si asa am reusit.multa bafta!

| Claudiaaaaaaa a răspuns:

Mah lumea asta ...Veziti de treaba. Ca nu trebuie sa te intereseze doar banul.