| BigV a întrebat:

Credeti ca ar putea reveni comunismul (Doamne fereste)? V-ar conveni daca vi s-ar lua din proprietatea privata pentru "binele poporului"(buzunarul politicienilor)? Considerati ca un conducator(de exemplu, un om de afaceri) trebuie sa castige la fel ca un subaltern(angajat), nu credeti ca nu ar mai fi motivat ca afacerile sa ii mearga? Stiti ca, comunistii au castigat creand conflicte intre clasele sociale, pentru ca sunt mai multi saraci decat bogati si cum votul este egal le-au promis saracilor prosperitatea care nu a venit niciodata si apoi si-au vazut de buzunarul persoanl! Pun aceste intrebari deoarece vad pe zi ce trece tot mai multi oameni care vor comunism dar nu vor sa li se ia din proprietatea privata(casa de vacanta, masina, afacerea, terenul), adica nu prea stiu ce vor! Ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| BigV explică:

Raspunde-mi la urmatoarea intrebare, e corect ca tu sa muncesti din rasputeri ca sa ajungi bogat si unul care nu face nimic sa fie la acelasi nivel cu tine, e chiar asa de corect?

| ParkKiyoung a răspuns:

Da. A fost o idee foarte buna sa faca pe toti egali dar din pacate nu a mers.