| Pamanteanul a întrebat:

Credeți că Buddha te poate ajuta cum sa iubești o persoana telepatic de la distanta și poate fi Buddha însoțitorul tău pe toată perioada vieții? Adică viata mea consta în maestrul Buddha care îmi comunica mental ce sa zic și cum sa vorbesc și într-o fata pe care o iubesc și comunic telepatic cu ea de la distanta fără telefon și fără virtual, iar Buddha ma învață ce sa ii spun, cum sa ma comport cu ea... Ce sa fac? Buddha e maestrul iubirii pentru mine, Îmi zice:Spune asa și asa, oamenii zic ca vorbesc singur... Dar eu totuși cred ca poate e real.

4 răspunsuri:
| DonEduardo a răspuns:

Omule, incep sa vad si eu din intrebarile pe care le pui ca ar trebui sa te duci la un psihiatru.

| Pamanteanul explică (pentru DonEduardo):

Dar eu ma simt bine, duc o viata, am o relație, nu ma simt singur...

| Pamanteanul explică (pentru DonEduardo):

Sigmund Freud de exemplu vorbea de comunicarea telepatica ca e reala

| johnnny123 a răspuns (pentru Pamanteanul):

Si aia care se cearta cu porumbeii zic ca "se simt bine". Dar asta nu inseamna ca sunt bine.